Şenol Güneş'ten maaş açıklaması ve Yusuf Yazıcı itirafı

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Macaristan mağlubiyetiyle birlikte UEFA Uluslar Ligi'nde grup sonuncusu olarak küme düşmemize ilişkin açıklamalarda bulundu. Takımın, bu turnuvada beklentilerin altında kaldığını söyleyen Güneş, birinciliği düşünürken sonuncu olduk, şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaptım' dedi. Takımın başarısızlığının kendi suçu olduğunu söyleyen Şenol Güneş, "Takımın başarısızlığı benim suçum, benim sorumluluğum. Maaşımla ilgili yalan haberler yapılıyor. Amaç tozu dumana katarak karalamak" diye konuştu. Şenol Güneş, Yusuf Yazıcı ile ilgili de çarpıcı bir itirafta bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2020 13:30
Değiştirme Tarihi: 23.11.2020 13:30
Şenol Güneş'ten maaş açıklaması ve Yusuf Yazıcı itirafı

Şenol Güneş, milli takımın beklentilerin altında kaldığını söyledi. Güneş, "Turnuva boyunca yeterince coşkulu değildik. Birinciliği düşünürken sonuncu olduk. Oyun kimliğimiz var bunu biliyoruz. Çok oyuncu oynattım doğrudur. Şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaptım" diye konuştu.

Tecrübeli teknik direktör asıl amaçlarının Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası olduğunu vurguladı ve "Milli takıma çağrılan her oyuncu değerlidir. Bu yarış geride kaldı. Mart’ta başlayacak maçlara daha iyi başlayacağız. Kamuoyuna mazaretler sunmayacağız. Doğru yoldan gittiğimizi düşünüyoruz. Bu sonuçların bizi yolumuzdan çevirmesine izin vermeyeceğiz. Hedeflerimiz belli, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası var. Evet kötü bir turnuva geçirdik. Ayağımzı takıldı, yere düştük, ayağa kalkacağız, yeniden koşacağız" ifadelerini kullandı.

Milli Takımda geniş bir kadro yaptıklarını kaydeden güneş, "Bazı oyuncuları görmek istedik. Oyuncularımız kötü değil. Oyuncuları tek tek analiz ettiğnizde formda diyemiyoruz. Fiziksel ve zihinsel dağınıklık yaşadık. O yüzden derslik maçlardı" diye konuştu. 

Maaşıyla ilgili basında çıkan haberlere değinen Şenol Güneş, "Takımın başarısızlığı benim suçum, benim sorumluluğum. Maaşımla ilgili yalan haberler yapılıyor. Amaç tozu dumana katarak karalamak" diye konuştu.

"YUSUF YAZICI İLE İLGİLİ OLUMSUZ BİR DÜŞÜNCEM YOK"

Macaristan maçında 55. dakikada oyuna giren Yusuf Yazıcı ile ilgili olumsuz bir düşüncesi olmadığını söyleyen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, "17'si benim dönemimde olmak üzere 26 kez milli oldu. Evet daha çok sonradan girdi oyuna ama direkt oynadığı zamanlar da var. Enes ile birlikte Almanya maçında en çok eleştirilen iki oyuncudan biriydi. Son maçta Cenk ve Kenan ile başlamayı tercih ettim ama ikisinden birinin yerine Yusuf ile başlayabilirdim. Yusuf yetenekleri itibariyle sonuç alma açısından çok önemli bir oyuncu. Yusuf daha iyisini yapacak yeteneğe sahip"  yorumunu yaptı. 

Etiketler: şenol güneş