Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Şenol Güneş'ten galibiyet sonrası açıklama...

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, sezona üç puanla başlamanın önemli olduğunun altını çizdi, “Daha çok pozisyona gidebilirdik. Kendimize yeni bir şeyler katmayıp, aynı yerde durursak bizi geçerler” dedi.

21.08.2016 00:53

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın başından sonuna kadar disiplini elden bırakmadan hakettikleri bir galibiyet aldıklarının altını çizdi.

İlk dakikadan itibaren oynanan baskılı futbolun işlerini kolaylaştırdığını belirten Güneş, “Kazanma hırsı fazla olan, disiplinli bir takımdık. Daha az pas kaybı yapıp, daha fazla pozisyona girmeliydik. Ama sezon başında yaşanan bu dalgalanmalar normal. Her futbolcu sezon başında mükemmeli bulamaz” dedi.

Uzun maratonda kadroya takviye gerektiğinin altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, “Uzun dönemde kadromuz yetmeyebilir, sakatlıklar olabilir. Yeni isimleri koymak lazım. Kadronun yeterli olup olunmadığını zaman gösterecek. Bıraktığımız yerden gitmek değil, üzerine koymalıyız. Aynı yerde durursak bizi geçerler” diye konuştu.

Yedek kalan oyunların yanında, forma giyen bazı isimlere de ayrı parantez açan Güneş şu ifadeleri kullandı: “Oğuzhan’ın golü, sadece ilk goldü. Yaratıcı, yetenekli oyuncular yaptıkları ile yenilerini yaratırlar. Maalesef başarıda şımaran kötü gidişte üzülen bir yapımız var. Elimizdeki oyuncular kötü değil. Ama bir ay sonra kimin ne olacağı belli olmaz. Kadroyu ben değil oyuncular yapar. Gökhan Gönül’ün kalitesini konuşmaya gerek yok. Bu maçta onu riske etmek istemedim.”

Gaziantep’te yaşanan hain saldırıya da değinen siyah-beyazlı takımın teknik patronu, “15 Temmuz, patlamalar tadımızı kaçıyor. Bu hainleri ülkeden temizleminin en önemli yolu, bu ülkede yaşamak isteyenlerin huzuru, barışı ön planda tutması. Yeni bir atılım yapmak lazım, bu topyekün savaş. Bu böyle gitmez. Vatandaşımız yanındakini iyi tanımalı, devlete ihbar yapmalı, bu sorumluluktur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil