Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şenol Güneş'ten futbolcularına uyarı!

Şenol Güneş'ten futbolcularına uyarı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray derbisinde stresli görünen ve sürekli itiraz eden oyuncularını uyardı.

27.09.2016 11:23

Galatasaray ile oynadıkları maçı geride bırakarak gözünü Şampiyonlar Ligi’ne çeviren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, derbide özellikle hakemle yaşanan diyaloglardan rahatsız oldu, bu konuda oyuncularına sert uyarıda bulundu.

Deneyimli teknik adam, derbinin ilk yarısında oynanan futbolun Beşiktaş’a hiç yakışmadığını söyleyerek özellikle Cenk Tosun, Olcay Şahan, Atiba ve Gökhan Gönül’ün ayrı ayrı dikkatini çekti. Galatasaray maçındaki gereksiz sinirin ve pozisyonlarda sürekli yere düşülmesini eleştiren tecrübeli teknik adamın bu oyunculara, “Dinamo Kiev karşısında çıkın, Beşiktaş gibi oynayın. Galatasaray maçının ilk yarısındaki gibi yere düşmek yerine, ikinci yarısındaki gibi ayağa kalkarak oynayın. Sürekli hakemle tartıştınız. Gereksiz yere sinirlendiniz. Enerjinizi hakeme değil, maça harcayın. Sinirli olmanız yüzünden Dinamo Kiev maçı da bizim için sıkıntılı olabilir” diye konuştu.

Test gibiydi
Galatasaray maçının, Dinamo Kiev karşılaşması öncesinde olmasının, kendilerini test etme açısından iyi bir fırsat olduğunu da sözlerine ekleyen Güneş’in, “Derbide hakemle gereksiz diyaloglara girdik. Bu tür tartışmalar bizi kendi oyunumuzdan uzaklaştırır. Ayrıca gereksiz kart görmemize de neden olur. Eğer kendi oyunumuzu oynayacaksak hem ayakta kalmalıyız hem de hakemle gereksiz dialoglardan kaçınarak, işimize yani kendi oyunumuza odaklanmalıyız” dediği öğrenildi.

Arena’da bir ilk daha
Dinamo Kiev karşısında, Beşiktaş’a yakışır bir şekilde oynanması durumunda, sahadan istenilen sonuçla ayrılacağını da belirten deneyimli hocanın, Vodafone Arena’daki ilk Şampiyonlar Ligi maçından, üç puanla ayrılmanın önemine de dikkat çekti. Böylesine tarihi bir gecede Dinamo Kiev’i yenmenin şart olduğunu dile getiren Şenol Hoca, oyuncularından bireysel hatalardan uzak kalmasını da istedi.

Kartal’ın golcüsü Cenk’in Galatasaray karşısında agresifliği herkesi şaşırttı. Siyah-beyazlı futbolcu, zaman zaman hakemi yanıltmaya da çalıştı.
Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil