Şenol Güneş'ten flaş Caner Erkin kararı! "Burada kararları ben veririm"

Şenol Güneş'ten flaş Caner Erkin kararı! 'Burada kararları ben veririm'
Yayınlanma Tarihi: 31.10.2017 17:56 | Değiştirme Tarihi: 31.10.2017 17:56

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcu Tolgay Arslan Şampiyonlar Ligi'nde yarın akşam oynanacak Monaco maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolculardan Tolgay Arslan, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda yarın akşam oynanacak Monaco maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tolgay: "Falcao'nun yerini başkaları kapatır"

Toplantıda ilk söz alan Tolgay şöyle konuştu: "Bizim için 'Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olur' diyenler oldu. Biz ülkemizi temsil ediyoruz. Bu başarıyla tüm ülke gurur duymalı. Yarın çok zor maç olacak. Taraftarımızın desteğiyle inşallah iyi sonuç alacağız. Monaco çok kaliteli bir takım. Falcao'nun yerini başkaları kapatır. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. İyi bir sonuç almayı düşünüyoruz. Onlar bizi, biz onları biliyoruz. Bazen kazanırız bazen kaybederiz. Ama son dakikaya kadar mücadele edeceğiz. Biletler 150 TL'den başlıyor. Babalar, çocuklar geliyor. Okul harçlığını biriktirip gelenler de var, onları sevindirmeye mecburuz."

"Zorlukları aşabilecek gücümüz var"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ise şu açıklamaları yaptı: "Onları az da olsa tanıyoruz. Zor bir maç oynayacağız. Bireysel olarak çok iyi oyuncuları var. Grupta en iyi oyuncuları olan takımla oynayacağız. Birincilik için favori gösterilen bir takımla oynayacağız. Takım olgusu bakımından son 2 maçta iyi oynadılar. Bütün zorlukları aşabilecek gücümüz var. Önce kazanmak istiyoruz. Olmazsa beraberlik de iyi. İyi kapanıp hızlı çıkan oyuncuları var. Umarım düşündüğümüz gibi oynar maçı kazanırız.

"Bir sakatlığı yok, burada kararları ben veririm"

Önceki maçlarda aldığımız puanlara bakmadan bu maça çıkacağız. Puan üzerinden gitmeyeceğiz. Beraberliğe oynamak da hücum yapmak da risklidir. Yeri geldiği zaman savunma yeri geldiği zaman hücum yapacağız. Yarın güzel bir test maçı olur bizim için. Rakibi de düşünerek kendi oyunumuzu oynayacağız. Mustafa Pektemek, Orkan ve Caner Erkin yarın kadroda olmayacak. Bir sakatlığı yok, burada kararları ben veririm.

"Bordeaux maçı 11'i ile çıkacaklar"

Maç rahat geçince keyif alıyoruz. Zor bir maç, iyi bir takım. Seyircinin tabii ki etkisi olacaktır. Rakibin de çok dinamik oynamasını bekliyorum. Yabancı gazeteciler hep geliyor. Sizin işinizi elinizden almasınlar yeter. Üst seviyede yarış Şampiyonlar Ligi. Umarım yabancı gazeteciler Türkiye'de keyifli futbol seyrederler. Bunun da ülkenin tanıtımına katkısı olacak. Büyük ihtimalle Bordeaux maçı ilk 11'i ile çıkacaklar.

"Dünya Kupası'na gitmemizden rahatsız olanlar dönüşte bizi karşıladı"

2002'de Dünya Kupası'na gitmemizden rahatsız olanlar, dönüşte bizi karşıladı. Umarım yarın da öyle olur. Kazansak da kaybetsek de iyi niyetle, samimiyetle mücadele ettik. Biz her maça ciddi olarak çıkıyoruz. Yarın da maçı kazanmak istiyoruz. Göztepe maçına da bu hedefle çıkacağız. Saygısızlık olmadıktan sonra her türlü eleştiri ve yorumlara açığım."

Caner Erkin tesislerden ayrıldı

Teknik direktör Şenol Güneş'in yaptığı açıklamanın ardından antrenmanda Caner Erkin yer almadı. Kadroda olmadığını öğrenen siyah-beyazlı futbolcu tesislerden ayrıldı.