Şenol Güneş'ten çok özel açıklamalar: 'En hazır Galatasaray görünüyor'

Son dakika haberi... A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yayıncı kuruluş beIN SPORTS'a özel açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle büyük değişikliklerin yaşandığı futbola dair değerlendirmelerde bulunan Şenol Güneş; milli takımın son durumu, Avrupa'da top koşturan Türk futbolcularla ilgili yorumlar yaptı. Şenol Güneş ayrıca 2 haftası geride kalan 21 takımlı Süper Lig'e ilişkin de açıklama yaptı. Güneş, yeni başlayan sezonda şu ana kadar en hazır takım olarak Galatasaray'ın dikkat çektiğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 19:18
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 19:18
Şenol Güneş'ten çok özel açıklamalar: 'En hazır Galatasaray görünüyor'

İŞTE ŞENOL GÜNEŞ'İN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI


"Futbol ortak bir değer ve hazine. Sağlıklı kararlar alındı, ligler bitirildi, yeniden başladı. 2-3 aydır uzun bir süre futbolcular ayrı kaldı. Fiziksel olarak belki gelişim kaydettiler ama maç performansı olarak henüz kaydedilmedi. Seyircinin ne kadar önemli bir faktör olduğunu da görmüş olduk. 1-2 maç dışında tempolu, keyif veren bir maç görmedim"

Şenol Güneş, sezona 2'de 2 yaparak 6 puanla zirvede yer alan Galatasaray'a ayrı bir parantez açtı. Güneş, en hazır takımın sarı kırmızılar olduğunu, Galatsaray'ın çok dinamik olduğunu dile getirdi. Şenol Güneş, 'Başakşehir - Galatasaray maçı fena değildi' dedi.

"RAKİBİ ANALİZ EDİP OYNAMAK İÇİN ZAMANIMIZ YOK"

Şenol Güneş, milli maç takvimiyle ilgili de konuştu

"Milli maçlar 3 gün içerisinde oynanıyor. Biz daha önce en geç oynadık. Şimdi kampın en yakın günü oynadık. Yine kampımız var. Toplanıp gideceğiz. Rakibi analiz edip kendi oyununuzu oynamak için zamanınız yok" 

"Ligler geç başladığı için hangi oyuncu ne kadar formda bilemiyoruz. Oyuncu tatilden gelmiş. İdman, maç yapmamış, transfer yapmamış. Cengiz’i ben biliyorum ama takımında idman yapma şansı olmadı. Hala devam edenler var. 4-5 oyuncunun transferi henüz olmadı. Olabilecek transferler var. Bu oyuncuların bazıları idman yapıyordu, bir kısmı gideceğini bildiği için idman yapmıyordu. Genç oyuncuları takımlarında çalıştığı için oynattım ama beni yanıltan o oldu"

"OYUNCULARIN MÜMKÜN OLDUĞUNCA OYNAMALARINI İSTİYORUM"

"İkinci maçta iyiydik. Takım oyununda iyiydik. Savunma takımları başarılı gözüküyor ama uzun vadede başarılı olacaklarını sanmıyorum. İlk maçta oynatacağım maçları iki maç üst üste oynatmak istemiyordum. Sakatlık durumu da var. Biri de Çağlardı. Gruptan çıkmak tabii ki önemli ama hazırlık maçı aynı zamanda"

"Ben takımında oynamayan oyuncuları da aldım. Takımında oynayamıyorsa gelip milli takımda oynayabiliyorsa ben o oyuncuyla devam ederim. Takımınla bir sorunun olunca idmana çıkmamazlık, maç oynamamazlık yapma. Oyuncuların mümkün olduğunda oynamalarını istiyorum"

"Biz bir aileyiz. Bu aileye yeni oyuncular katmaya çalışıyoruz. Biz eldeki yeni oyunculara diyoruz ki "Biz size güveniyoruz, siz bu takımı taşıyacaksınız". Eski oyunculara diyoruz ki "Sen bu şekilde devam et". Bu şekilde rekabeti artırıyoruz"

"Biz Avrupa'da dünyada değer gören bir ülkeyiz. Avrupa Şampiyonası'nda bir şeyler yapmamız gerekiyor. Oynadığımız futbolla onlarla kafa kafaya oynadığımızı göstermeliyiz. Bir umut ışığı var"

"Almanya sürekli kazandı mı, Fransa kazandı mı, Brezilya sürekli kazandı mı? En son sahasında Almanya'dan 7 tane yedi"

"Milli takım benim değil, hepimizin. Eleştiriyi her türlü kabul ediyorum ama hakareti hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Biz değer görüyorsa, saygı görüyorsak ülkemiz için yapıyoruz"

"Hepimiz gelip, geçiciyiz. Ülkemiz üretebiliyor, yeter ki zaman verilirsin. Biz başarıyı da başarısızlığı da göreceğiz"

BURAK YILMAZ İLE İLGİLİ ÇARPICI YORUM

"35 yaşındaki bir futbolcu Avrupa'ya gidebiliyorsa bu bizim ülkemiz için iyi bir şeydir. (Burak Yılmaz hakkında)"

"21 takım konusu, yabancı sınırı, rezerv ligi gibi konuları başkan bana da soruyor, ben de başkana söylüyorum. Bazı konulara katılıyorum, katılmıyorum onu paylaşamam"

"Sosyal medyadaki birçok şeyin doğru olmadığını zaten biliyorum, doğru varsa da öğrenmek isterim. Sosyal medyanın şu andaki kullanış şekliyle yararından çok zararı olduğunu düşünüyorum"

Etiketler: şenol güneş