Şenol Güneş tarihi maçın ardından neler söyledi?

Şenol Güneş tarihi maçın ardından neler söyledi?
Yayınlanma Tarihi: 21.11.2017 23:34 | Değiştirme Tarihi: 21.11.2017 23:34

Türk futbolunda bir ilki gerçekleştiren Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, Porto maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Güneş "Gruba başlarken ‘denk takımlar’ demiştik. Sonuncu da olabilirdik ama birinci olduk; 11 puanımız var.Şampiyonlar Ligi’nde oynuyoruz. Ligde ne yaptığımızı biliyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde ne yapacağımızı gördük. Şimdi gruptan çıktıktan sonra üst turda ne yapacağımızı göreceğiz. İyi gidiyoruz. Oyun kontrollü gidiyordu. Bir anlık hatadan gol yedik. İkinci yarı düşündüğümüz gibi baskılı oynadık. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyoruz ama beraberlik de önemliydi" sözleriyle karşılaşmayı ve turu değerlendirdi.

Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ettiklerini belirten Güneş "Başkanımıza, yönetimimize, oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Medyaya teşekkür ediyorum. Çünkü Şampiyonlar Ligi'nde olağünüstü destek gördük. Türkiye'nin başarısı temsil ettik. Cumhurbaşkanımız da buradaydı. İşçisi, köylüsü, memuru, çalışanı, çalışmayanı; Türkiye'nin tüm kesimleri aynı duyguyu yaşıyor. Bu birlikteliğin her alanda olmasını istiyoruz. Umarım birleştirici olur. Ülkemizi iyi temsil ediyoruz. Umarım devamı gelir. Bir seviye daha yükselmeye çalışacağız. Sevinmek, başarının karşılığında güzel bir şey. Başından itibaren iyiliğe niyet ettik, sıkıntıya sabrettik, bugünlere geldik. İyi oynayan takımlar, ara sıra puan kayıpları yaşayabilirler. Biz oyunumuzla, birlikteliğimizle buraya geldik" dedi.