Şenol Güneş 'Benfica' maçı öncesi konuştu

Şenol Güneş 'Benfica' maçı öncesi konuştu

Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Beşiktaş yarın Benfica ile karşılaşacak. Bu önemli maç öncesi kameraların karşısına geçen Teknik Direktör Şenol Güneş "Şampiyonlar Ligi hata kaldırmaz" dedi.

Benfica hücumcu bir takım 

Beşiktaş Teknik Direkötörü Şenol Güneş yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi'nde olmak gurur verici. Bu geldiğimiz noktada kulübümüzü ve ülkemizi iyi temsil etmek istiyoruz. Kaliteli bir takım ile oynayacağız, biz de iyi takımız. İki iyi takımın karşılaşmasında iyi bir mücadele çıkmasını diliyoruz. Rakibimiz de hücum oynayan bir takım. Beklentilere karşılık verebilmek için, önce oyuncu karakterini ortaya koymalıyız. Umarım aklımızı ve sabrımızı iyi kullanarak iyi bir sonuçla ayrılırız" ifadelerine yer verdi.

"Talisca'dan sahada yardım alacağız" 

Talisca'nın da bu karşılaşmada önemine vurgu yapan tecrübeli teknik adam, Talisca'dan saha içinde yardım alacağız. Çok yetenekli ve iyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyoruz. Onun dışında başka nasıl yardım alabiliriz" dedi. 

"Şampiyonlar Ligi hata kaldırmaz"
Şampiyonlar Ligi'nde hatanın kabul edilebilir olmadığının altını çizen Güneş, "Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımızı oynayacağız. İlk maçımızda iddiamızı ortaya koymak istiyoruz. Savunma anlayışı bakımından daha öncelikli olacak. Şampiyonlar Ligi, ligdeki hataları kaldırmaz. Kendi anlayışımızı sürdürerek bunu yapacağız. Oyunun iki yönünü de iyi oynamaya çalışacağız." diye konuştu. 

"Rakip tanıdık" 

Sözlerine devam eden tecrübeli hoca, Rakipte de bizde de iyi oyuncular var. Dezavantajımız deplasmanda olacak. Rakibin tanınmış olması bizim için avantaj. Onlar bizi daha az tanıdığını düşünüyorum. Senelerdir bu turnuvada varlar. Bizim için biraz daha yeni bir heyecan." dedi.

Kadroya yarın karar verilecek
Şenol Güneş sözlerini bitirirken şunları ekledi: "Portekiz'in Avrupa Şampiyonluğunu kutluyorum. Portekiz'de çok büyük oyuncular yetişiyor. Biz de onlardan futbolcu alıyoruz. 3 büyük takımdan biriyle oynayacağız. Önemli olan böyle rakibi geçebilmek. Aboubakar bize yeni katıldı. Çok güçlü bir oyuncu. İkisi de yeni katılmalarına karşın uyumları iyi. Biraz daha zamana ihtiyaçları var. Yarın kimlerin oynayacağını söyleyemem. Rakibimiz cuma günü oynadı ancak biz cumartesi oynayacağız. Yarın kadro konusunda karar vereceğiz. Üç oyuncumuz burayı biliyor. Kulüpler, transfer yaptığı tüm oyunculardan yararlanmalı. Takımdaki 22 oyuncu da takıma katkı yapması için alınmıştır. Sezon sonuna baktığımızda 19 oyuncudan 11 kişi çıkarmıştık. Şimdi biraz daha alternatifimiz var. Yeni gelen oyunculara futbolumuzu aşılamaya çalışıyoruz. Eğer düşündüğümüz oyunu geliştirirsek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum." Bütün futbolcular sahada kendilerini göstereceklerdir. Benim de kafamda net bir fikir yok. Saha çıkan 11 ile ilgili net fikrimi söylemek istemiyorum. Futbolcularımız yoğun maç trafiğine alışmaları gerekiyor. Onları iyi şekilde kullanmak istiyoruz."

Görüntülenme : 1166 Güncelleme Tarihi: 12/09/2016 22:01:24
Yayınlanma Tarihi: 12/09/2016 21:51:57

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin