'Sen yoksan Tiote var'

"Sen yoksan Tiote var"

Lassana Diarra'da yaşanabilecek olumsuz bir gelişmeyi dikkate alan Galatasaray'dan sürpriz bir hamle geldi.

NEVZAT DİNDAR
Sarı-kırmızılı ekip Newcastle United’ın Fildişili futbolcusu Cheick Tiote’yi İstanbul’a davet etti, Lassana Diarra’ya ‘İşini çözmezsen alternatifin hazır’ mesajı verdi. Fransız oyuncu, Ruslar’la tazminat sorununu yarın da gideremezse Cim-Bom, Tiote’ye imza attıracak.
Galatasaray transferde süpriz bir hamlede bulundu. Cim-Bom ön libero için günlerdir Lassana Diarra ismine odaklanırken yaşanabilecek olumsuz bir gelişmeyi dikkate alarak Championship ekiplerinden Newcaste United’ın Fildişili futbolcusu Cheick Tiote’yi İstanbul’a davet etti.

30 yaşındaki futbolcu bugün menajeriyle beraber İstanbul’a gelerek bir süre şehri gezecek. G.Saray bu hamlesiyle Diarra’ya “İşini çözmezsen alternatifin hazır” mesajı verirken, Newcastle ile 1 sene mukavelesi kalan Tiote’nin gelmeye çok istekli olduğu bildirildi.

Hoca istememişti
Galatasaray’da Tiote’nin ismi daha önce de gündeme gelmiş ama Riekerink bu futbolcuyu çok teknik bulmadığı için veto etmişti.

Tiote’yi getirerek Diarra’dan çıkabilecek olumsuz bir sonuca hazırlıksız yakalanmak istemiyor.

Galatasaray Tiote’yi transfer ederse oyuncuya senelik 2 milyon euro verecek. Taraflar prensipte 3 senelik anlaşırken Newcastle’e ödenecek rakamın 1.5 milyon euro olacağı öğrenildi.

Galatasaray bütün bu operasyonlara rağmen Diarra’dan ise vazgeçmiyor. Fransız futbolcu Galatasaray’a gelmek için menajeri ve avukatı aracılığıyla Ruslar’la yoğun şekilde 10 milyon euroluk tazminat pazarlığını sürdürürken bu süreçte yarın kritik gün olarak görülüyor. Diarra işini yarın da çözemezse Galatasaray İstanbul’a gelecek olan Tiote’ye salı günü imza attıracak.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/08/2016 03:31:28

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin