Semih'ten Alex de Souza başlangıcı!

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2015 10:39
Değiştirme Tarihi: 04.01.2015 12:12

Fenerbahçe'ye karşı ilk defa rakip olan İstanbul Başakşehirli futbolcu Semih Şentürk, karşılaşmaya ilginç bir hareket yaparak başladı.

Eski takımına karşı ilk defa rakip olan Semih Şentürk, karşılaşmaya ilginç bir hareket yaparak başladı. Başlama vuruşunu yapan Semih, tıpkı Alex gibi topu taca yolladı. Bu taktik özellikle 2009-10 sezonunda Christoph Daum yönetimindeki Fenerbahçe’de Alex ile yapılıyordu.

Semih’e sevgi gösterileri

Fenerbahçe taraftarları karşılaşma öncesinde eski futbolcuları Semih Şentürk’i unutmadı. 2000-2013 yılları arasında sarı-lacivertli formayı giyen golcü futbolcuya tribünler sevgi gösterilerinde bulundu. Tecrübeli yıldız da taraftarların tezahüratları üzerine tribünlere giderek, selam verdi.Bu arada milli futbolcu Semih Şentürk, kariyerinde ilk kez Fenerbahçe’ye karşı forma giydi. Eski kulübüne rakip olan Semih, sarı-lacivertli forma altında  86 gol kaydetmişti. Semih 69. dakikada oyundan çıkarken de taraftarlardan büyük alkış aldı. Bu arada Semih Şentürk’ün eşi de tribünde yer aldı.

İndirim de yaramadı

Fenerbahçe’nin Başakşehir ile oynadığı maçta da tribünler boş kaldı. Sarı-lacivertli taraftarlar, yönetimin bilet fiyatlarında yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim yapmasına karşın fazla ilgi göstermedi.