Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Selim Yaşar ve Taha Akgül finalde

Selim Yaşar ve Taha Akgül finalde

2016 Rio Olimpiyat Oyunları güreş branşında, erkekler serbest stilde mücadele eden milli sporculardan Taha Akgül ve Selim Yaşar finale çıktı.

20.08.2016 18:35

2016 Rio Olimpiyat Oyunları güreş branşında, erkekler serbest stilde mücadele eden milli sporculardan Taha Akgül ve Selim Yaşar finale çıktı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nın 16. gününde serbest stil güreşte mücadele eden Taha Akgül ve Selim Yaşar finale yükseldi.TAHA AKGÜL2. turBrezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da düzenlenen serbest stil 125 kilo ikinci tur müsabakasında, milli güreşçi Taha Akgül ile Moğol sporcu Chuluunbat Jargalsaikhan karşılaştı.

İlk turu maç yapmadan geçen Taha Akgül, ikinci turda Jargalsaikhan'ı 10-0 sayı üstünlüğüyle mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.Çeyrek FinalTaha Akgül, çeyrek finalde Belaruslu İbrahim Saidau ile eşleşti. Bu turda da rahat bir oyun çıkaran Akgül, Saidau'yu 11-0 sayı üstünlüğü ile mağlup etti ve yarı finale kaldı.Yarı FinalTaha Akgül yarı finalde Ermenistan'dan Levan Berianidze ile mücadele etti. Akgül, Ermeni rakibini 8-1 mağlup etti ve finale yükseldi.SELİM YAŞAR
2. turDiğer milli sporcu Selim Yaşar da doğrudan ikinci turdan katıldığı erkekler serbest stil 86 kiloda Porto Rikolu Jaime Yusept Espinal karşısında 3-1 galip gelerek çeyrek finale yükseldi.Çeyrek FinalSelim Yaşar'ın çeyrek finaldeki rakibi Kübalı Reineris Salas Perez oldu. Rakibi karşısında üstün bir performans sergileyen Selim Yaşar, müsabakanın ilk yarısını 3-0 önde tamamladı. 2. yarıda da üstünlüğünü sürdüren Yaşar, karşılaşmadan 5-2 galip ayrıldı ve yarı finale çıktı.Yarı FinalSelim Yaşar yarı finalde ABD'li J'den Cox ile mücadele etti. Kıran kırana geçen müsabakada güreşçimiz Selim Yaşar, rakibini 2-1 yendi ve adını finale yazdırdı.FinalSelim Yaşar, erkekler serbest stil 86 kilo finalinde Rus güreşçi Abdulrashid Sadulaev ile karşı karşıya gelecek. Mücadele bu gece TSİ 23.30'da başlayacak.

Yorumlar | 0
üye profil