'Schumacher ayakta bile duramayacak!'

"Schumacher ayakta bile duramayacak!"

Schumacher'in avukatı Damm: "Schumacher yürümeyi bırakın artık ayakta bile duramayacak." dedi.

Üç yıl önce İsviçre'de kayak yaparken kafasını taşa vurarak bitkisel hayata giren Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in avukatı Schumacher'in tekrar yürüyebileceği iddialarını, rallicinin kazadan sonra vücudunda oluşan yaraların ciddiyetini açıklayarak yalanladı.

"Artık ayakta bile duramaz."
Alman Bunte dergisinin Schumacher'in geçirdiği kazadan sonra tekrar yürüyebileceğini iddia etmesine üzerine, eski Formula 1 şampiyonunun ailesi dergi hakkında dava açtı. Mahkemede konuşan Schumacher'in avukatı Felix Damm, Schumacher'in kaza nedeni ile beyninde oluşan ağır hasardan dolayı özel terapistlerin yardımı ile yürüyemeyeceğini ve hatta ayakta dahi durmayacağını söyleyerek derginin iddialarını kesin bir dil ile yalanladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yürüyebileceği iddia edilmişti
Yedi sefer Formula 1 şampiyonluğu tacını giyen 47 yaşındaki Schumacher, üç yıl önce geçirdiği kazadan sonra kaldırıldığı hastanede iki sefer ciddi ameliyat geçirdi ve o zamandan beri bitkisel hayatta yaşıyor. Bir spor dergisi, geçen aralık ayında Schumacher'e yakın bir kişiye dayandırdığı haberinde, Schumacher'in özel terapistler yardımı ile bir kaç adım atabildiğini ve kollarını kaldırabildiğini iddia etmişti.

Formula 1 şampiyonunun menajeri Sabihe Kehm yaptığı şu açıklama ile yanıt vermişti:

"Hayranları boş yere umutlanmamalı."
Ne yazık ki bir derginin "Schumacher tekrar yürüyebilir" iddiaları üzerine, Schumacher'in tekrar yürüyebileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığı açıklamasını yapmak zorunda kaldık. Schumacher'in aldığı yaraların ciddiyeti göz önünde bulundurulduğunda bu tür açıklamalar Schumacher'in mahrumiyet ve gizliliğini açık bir şekilde ihlal ediyor. Ayrıca bu iddialar Schumacher'in hayranlarının boş yere umutlanmasına sebep oluyor.

Sağlık durumu hakkında bilgi alınamıyor
Formula 1 şampiyonun ailesinin gizliliğe verdiği önem nedeni ile Schumacher'in sağlık durumu hakkında çok az şey biliniyor. 

Görüntülenme : 3275 Yayınlanma Tarihi: 19/09/2016 15:10:09

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin