Schalke 04 forması giyen Ozan Kabak, rakibine tükürdüğü gerekçesiyle 5 maç ceza aldı

Alman takımlarından Schalke 04'te forma giyen Ozan Kabak'a, Almanya Futbol Federasyon Ceza Kurulu tarafından Werder Bremen maçında rakibine tükürdüğü gerekçesiyle 5 maç ceza verildi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 16:16
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 16:16
Schalke 04 forması giyen Ozan Kabak, rakibine tükürdüğü gerekçesiyle 5 maç ceza aldı

Schalke 04 - Werder Bremen maçının 26. dakikasında Werder Bremenli Ludwig Augustinsson'a yaptığı faul sonrası rakibine tükürdüğü iddia edilen Ozan Kabak'a 5 maç ceza verildi.

Ayrıca 15 bin euro da para cezasına çarptırılan Ozan Kabak, maçta çift sarı kart nedeniyle oyundan atılmıştı. Kabak, cezasını çift sarı kart cezası ardından çekecek. 

Maç sonrası özür dileyen Ozan Kabak, bilinçli olmadığını, kaza eseri böyle bir şey yaptığını ifade etmişti. Ozan Kabak maç sonrası açıklamasında "Ludwig Augustinsson'dan içtenlikle özür dilerim. Bilinçli bir hareket değildi, kaza eseri oldu. Kamera açısı yanıltıcı olabiliyor ama ona doğru tükürmeyi hedeflemedim. Böyle sportmenliğe aykırı bir hareketi kariyerim boyunca hiç yapmadım ve bundan sonra da yapmayacağım. Büyük bir şanssızlık oldu. Yine de rakibimden özür dilerim" ifadelerini kullanmıştı.

Müsabakanın ardından konuşan Ludwig Augustinsson ise "Maç sırasında bu durumu fark etmedim ama hiç hoş değil. Fair-play böyle olmaz. Ozan sonunda kırmızı kart gördü ve maçı da kazandık" şeklinde konuşmuştu.