Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Top toplayıcı çocuğa mı sordular?

Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının 3. dakikasında kaleci Tolga Zengin, elindeki topla kayarak ceza alanı dışına çıkınca hakem endirekt serbest vuruş verdi.

28.12.2014 20:14

Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının hemen 3. dakikasında tartışmalı bir pozisyon yaşandı. Siyah beyazlıların kalecisi Tolga Zengin, ceza alanı içinde bloke ettiği topla kaydı. Hakem Halis Özkahya bu pozisyonda Tolga'nın topu ceza alanı dışına taşıdığını belirterek endirekt serbest vuruş verdi. Torku Konyasporlu futbolcular bu pozisyonda Tolga'ya sarı kart çıkmasını bekledi, ancak hakem oralı olmadı.

Haber ile ilgili metin girin!.Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Mustafa Çulcu, pozisyonla ilgili olarak şu yorumu yaptı:"Tolga Zengin oyun gereği ceza alanı dışına taştı. Sarı kart gösterilmemesi normal. Ancak burada hata çok başka bir yerde. Tolga Zengin topu bloke etmiş, kayarak gidiyor! Hakem Halis Özkahya kalecinin arkasında. 5. hakem de sağ çaprazda. Yani ikisinin de görmesi mümkün değil. Hakem burada fal açtı. Pozisyonun tam hizasında bir top toplayıcı çocuk vardı; herhalde hakem ona sordu!"
Yorumlar | 0
üye profil