Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Samsun'da start verildi

Samsun'da start verildi

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası dün başladı. Delegasyon başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan ICSD Başkanı Valery Rukhledev, “Önümüzdeki sene en yüksek katılımcı sayısını burada göreceğimize inanıyorum” dedi.

21.07.2016 04:13

ONUR DİNÇER
Samsun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2017 Deaflympics öncesinde aynı kentin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda müsabakalar dün start aldı.

Tekvando, masa tenisi, plaj voleybolundaki maçlarla başlayan heyecan, 28 ülkenin katılımıyla 24 Temmuz’a kadar devam edecek. Organizasyonun ilk gününde dağıtılan 10 madalyanın 5’ini kazanan Türkiye adeta fırtına gibi esti.

23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın (2017 Deaflympics) delegasyon başkanları toplantısında konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin ise “2012 Paralimpik Oyunları’nda 4300 sporcu vardı. Biz 4300’ü geçmek istiyoruz. Bu konuda tüm katılımcı ülkelerden destek istiyoruz. Bir buçuk yıldır işaret dili için özel eğitimli arkadaşlar yetiştiriyoruz. Samsun işitme engellilerin rahat edeceği bir şehir olacak. Deaflympics de bunun için bir vesile olacak. Buraya gelen tüm misafirlere teşekkür ederiz” dedi.

ICSD (Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi) Başkanı Valery Rukhledev de “Türkiye adaylığını koyduğunda bazı şüphelerimiz olsa da organizasyon şu anda %99 hazır durumda. Önümüzdeki sene çok geniş bir katılımla çok başarılı bir turnuva olacak. En yüksek katılımcı sayısını burada göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil