Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Samsun'da müthiş açılış

Samsun'da müthiş açılış

Samsun’un ev sahipliğinde gelecek yıl düzenlenecek İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nın açılışı yapıldı. Batıpark Tören Alanı’ndaki etkinlikte Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan sayaca bağlanıldı ve 365 günlük geri sayımın startı verildi.

19.07.2016 03:49

ONUR DİNÇER
İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları’nın açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olayları ve darbe girişimi gibi birçok sarsıcı gelişmeye karşın geri adım atılmadan yapılmasına karar verilen etkinlik için Samsun’da start verildi.

Batıpark Tören Alanı’nda mücadele edecek ülke delegasyonlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ICSD (Uluslararası İşitme Engelliler Spor Konseyi) Başkanı Valery Rukhledev, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve çok sayıda sporsever açılışa katıldı. Boy gösterecek 25 ülkenin gerçekleştirdiği bayrak geçişi ile başlayan törende yaptığı konuşmada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç “Yurtdışından gelen misafirlerimiz, büyük, aziz bir milletin misafirleri. Demokrasi, birlik ve beraberlik için örnek bir duruş sergileyen, dünyaya örnek olan bir ülkedesiniz. İlerde büyük bir dönüm noktasında Türkiye’de olduğunuzu hatırlayacak, ‘Biz oradaydık’ diyerek gururlanacaksınız” dedi.

Düzenlenen törende ayrıca 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için geri sayıma başlandı. Etkinlikte canlı yayında Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan sayaca bağlanıldı ve sayaç 365 günden geri saymaya başladı. Masa tenisi, plaj voleybolu, tekvando, karate ve judo olmak üzere beş farklı dalda gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Dünya Şampiyonlarında müsabakalar bugün başlayacak.

Şampiyonaya katılacak sporcularımız etkinlikte bayrak geçişi yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil