Ümit Özat'a bir şok daha! Protesto sürüyor

Ümit Özat'a bir şok daha! Protesto sürüyor
Yayınlanma Tarihi: 21.12.2015 14:09 | Değiştirme Tarihi: 21.12.2015 14:09

Kırmızı-Beyazlı takımın idmanlarına girmeleri Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ın isteğiyle yasaklanan Samsunlu gazeteciler, Yeni Malatyaspor maçı sonrası basın toplantısında Özat'ı protesto ederek basın odasını terketti. Özat, bir kişinin yaptığı yalan haber nedeniyle tüm basına tavır aldığını söyleyerek, gazetecileri takımın başında olduğu sürece antrenmanlara almayacağını ifade etti.

"Gazetecilerle gerginliğim yok"

Samsunspor, PTT 1. Lig'in 16. haftasında deplasmanda 0-0 berabere kaldığı Yeni Malatyaspor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında Samsunlu gazeteciler, Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ı protesto etti. Kırmızı-Beyazlı takımın idmanlarına girmeleri Özat'ın isteğiyle yasaklanan Samsunlu gazeteciler, Özat'ın maç sonu açıklamalarını yapacağı toplantı öncesi basın odasını terk etti. Basın mensuplarının protestosu ile ilgili olarak Malatyalı gazetecilere açıklamada bulunan Özat, "Gerginlik yok. Sadece gerginlik yapan buradan çıkan meslektaşlarınız. Yalan haber yaptıkları için antrenmanları basına kapattık. Bir kişinin yaptığını üstlerine alındılar, hiç umurumda değil." dedi.

“Önce içlerindeki yalancıyı bulacaklar”

Samsunlu gazetecileri takımın başında olduğu sürece antrenmanlara almayacağını ifade eden Ümit Özat, "Önce içlerindeki yalancıyı bulacaklar. Ben 4 ay boyunca antrenmanı basına açtım. 4 ay aralıksız açtım. Yalan haber yaptıkları sürece, iftiralı haber yaptıkları sürece, ben orada olduğum sürece antrenmana giremeyecekler. Gerginliği yapanlar Samsunspor'un menfaatini düşünmeyen, iyiliğini istemeyen insanlar. Dolayısıyla ben de çok takmıyorum." diye konuştu.

"Oyuncularıma hala inanıyorum"

Özat, güzel bir maç olduğunu belirterek, "Kazanabileceğimiz bir maçtı ama ikinci yarı Yeni Malatyaspor daha üstün oynadı. Yeni Malatyaspor da kazanabilirdi, biz de. Ortada 1 puan var. Bu puanların değerini şöyle değerlendirmek lazım; Balıkesirspor, Giresunspor ve Göztepe'ye yenilmeseydik, bu 1 puan bizim için çok değerli olacaktı. Onlarla berabere kalsak bugün 27 puanda olacaktık. Kayseri Erciyesspor'u yenip ilk yarıyı 27 puanla kapatırsak, ilk yarı için başarılı bir puan elde etmiş oluruz. Biz çok iyi bir çıkış yaptık ama ilerleyen mevsim şartları hem de dar kadromuzdan dolayı zaman zaman gerekli müdahaleleri yapamadık. Ama ben hala oyuncularıma inanıyorum" şeklinde konuştu.