Şampiyonlar Ligi'nde ilk golünü atan Nathan Ake, dakikalar sonra babasını kaybetti

Manchester City'nin Şampiyonlar Ligi grup mücadelesinde Leipzig ile karşı karşıya geldiği ve 6-3 kazandığı maçta ilk golünü atan City'li Nathan Ake, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, gol attıktan dakikalar sonra babasını kaybettiğini açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2021 19:20
Değiştirme Tarihi: 16.09.2021 19:20
Şampiyonlar Ligi'nde ilk golünü atan Nathan Ake, dakikalar sonra babasını kaybetti

Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City'nin Leipzig'i 6-3 yendiği maçta takımının ilk golünü kaydeden defans oyuncusu Nathan Ake acı haberle sarsıldı.

Ake, sosyal medyadan yaptığı açıklamada babasının uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ake açıklamasında "Şampiyonlar Ligi'nde golümü attıktan sadece birkaç dakika sonra babamı kaybettim. Belki beni oynarken izlemek onu gururlandırmış ve mutlu etmiştir. Her zaman benimle olduğunu biliyorum baba, her zaman kalbimde olacaksın, bu gol senin içindi baba"  diye yazdı. 

Şampiyonlar Ligi zaferinin üzerinden 24 saat geçmeden aldığı haberle sarsılan Hollandalı futbolcunun, iki hafta önce Hollanda Milli Takımı'ndan affını isteme nedeninin babasının durumundan kaynaklandığı öğrenildi.