Şampiyonlar Ligi kura çekiminde büyük hata! Tekrarlanacak...

Şampiyonlar Ligi Son 16 turunda eşleşecek takımların çekildiği kurada hata yapıldı. Aynı grupta yer alan Manchester United ve Villarreal'in Son 16'da eşleşmesi gündeme bomba gibi düştü ve UEFA yaptığı açıklama ile kura çekiminin tekrarlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2021 16:04
Değiştirme Tarihi: 13.12.2021 16:07
Şampiyonlar Ligi kura çekiminde büyük hata! Tekrarlanacak...

Şampiyonlar Ligi’nde Son 16 eşleşmelerinin belli olduğu kurada yaşanan büyük hata futbol dünyasını ayağa kaldırdı. İlk etapta aynı grupta yer alan İspanyol takımı Villarreal ve İngiliz ekibi Manchester United, kurallar gereği son 16 kura çekiminde rakip olmaması gerekiyordu. Ancak yetkililer eşi benzeri olmayan bir hataya imza atarak Villarreal’in rakibi olarak Manchester United’ı belirledi.

DAHİL EDİLMEDİ

Hatanın fark edilmesinin ardından kura torbası yeniden karıştırıldı ve Villarreal’in rakibi Manchester City oldu. Ancak sonrasında Atletico Madrid’in rakibi belirlenirken Manchester United’ın kura çekimine dahil edilmediği görüldü. İspanyol ekibi Bayern Münih ile eşleşti ama bu hata, Manchester United’ın Atletico Madrid’in rakipleri arasında yer almamasına neden oldu.

KURA TEKRARLANACAK

Ardından Crisitano Ronaldo’lu Manchester United, Son 16’da Lionel Messi’li Paris Saint Germain ile eşleşti. Yaşananların ardından UEFA’nın kura çekimi hakkında soruşturma başlattı ve kura çekiminin yeniden yapılmasına karar verdi.

Yapılan hatalı kura çekiminde eşleşmeler şu şekilde olmuştu:

Benfica-Real Madrid
Villarreal-Manchester City
Atletico Madrid-Bayern Münih
Salzburg-Liverpool
Inter-Ajax
Sporting-Juventus
Chelsea-Lille
PSG-Manchester United

İlgili Sayfalar: Spor