Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şampiyon yüzücü Taylor Smith Türkiye'yi övdü

Şampiyon yüzücü Taylor Smith Türkiye'yi övdü

İstanbul Boğazı'nda yarın düzenlenecek 28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda onur konuğu olarak kulaç atacak eski dünya yüzme maratonu şampiyonu Avustralyalı Shelly Taylor Smith, Türkiye'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

23.07.2016 13:25

Dünya Kadınlar Yüzme Maratonu'nu 1988-1995 yıllarında 7 kez kazanan, 15 kez dünya rekoru kırıp birçok başarı elde eden 55 yaşındaki Shelly Taylor Smith, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'den övgü dolu sözlerle bahsetti. Türkiye'de kendini güvende hissettiğini vurgulayan Avustralyalı eski dünya şampiyonu, "Brezilya'da düzenlenecek olimpiyatlara da davet edildim.Kendimi İstanbul'da, olimpiyatların düzenleneceği Rio'dan daha güvende hissediyorum. Dünyada pek çok şey olup bitiyor ve her yerde bir emniyet meselesi var. Bu olayların spora gölge düşürmesini istemiyoruz. Türkiye'ye ilk defa gelmeme rağmen kendimi güvende hissediyorum ve iyi ki geldim diye düşünüyorum." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında Türk halkının verdiği tepkiyi öven Smith, "Buraya geldiğimden beri insanların günlük hayatlarına devam ettiklerini, mutlu olup gülümsediklerini, inançlı olup gurur duyduklarını ve Türkiye'ye bağlı olduklarını gördüm. Belli bir inançları var ve bu inançları çok sağlam. Düzenlenecek bu yarış ve Türk insanı sayesinde boğazın kapıları tüm dünyaya açılmış olacak." diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil