Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Şampiyon olmaya geliyor'

"Şampiyon olmaya geliyor"

Sarı-lacivertli takımın yeni teknik patronu Dick Advocaat’ı Hollandalı gazeteci Mikos Gouka, Milliyet için değerlendirdi. AD Gazetesi yazarı, “Onun tek isteği, büyük bir kulüpte şampiyonluk yaşayarak, kariyerine nokta koymak” dedi.

16.08.2016 05:15

CELAL UMUT EREN
Hollandalı gazeteci Mikos Gouka, Fenerbahçe’nin yeni teknik patronu Dick Advocaat’la ilgili Milliyet’e çarpıcı bilgiler aktardı. AD Gazetesi yazarı, Advocaat’ın kariyerinin sonunu ‘Şampiyon’ olarak getirmek istediğine vurgu yaptı.

Deneyimli teknik adamın 4-3-3 sistemi ile özdeşleşen bir çalıştırıcı olduğunu belirten Gouka, “Hollanda futbol tarihinin en ünlü teknik direktörlerinden biri Advocaat. 68 yaşında olmasına rağmen halen aynı hırsı ve isteği taşıyor, şüphe olmasın. Türkiye liginde mücadeleye katılabilecek, çalışabilecek ve başarıya gidebilecek isteğe sahip. Halen başarıya ulaşmak isteyen bir teknik direktör. 4-3-3 sistemi en çok dikkat çeken özelliği. Hollanda futbol ekolünden geliyor. Tek forvete dayalı oyunlara da yatkın. Direkt hücumcu olmasa da, savunma-hücum dengesini kuramaya yönelik bir tarzı var” ifadelerini kullandı.

Dick Advocaat’ın, Fenerbahçe’nin teklifinden büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Hollandalı gazeteci şöyle devam etti:

“Geçen ay sonuna kadar kulüp takımı çalıştırmayı hatta teknik direktörlüğü düşünmediğini kendi belirtmişti. Ancak Fenerbahçe’den gelen çağrıyı çok istedi. Advocaat tam kendine göre bir iş olarak gördü Fenerbahçe’deki görevi. Bu, Advocaat’ın son durağı olacak. Ve Advocaat şu an tek bir şey istiyor, kariyerine bir ‘şampiyon’ olarak veda etmek... Fenerbahçe’ye bu yüzden geliyor.”

17. teknik direktörü
Başkan Aziz Yıldırım’ın 17. teknik direktörü Dick Advocaat oldu. Hollandalı çalıştırıcı, Fenerbahçe tarihinin ise 79. teknik patronu olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar | 0
üye profil