Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Samir Nasri'nin futbol hayatı tehlikede!

Samir Nasri'nin futbol hayatı tehlikede!

Samir Nasri'nin Los Angeles'taki bir klinikte damardan aldığı ilaçlar UEFA radarına takıldı. Oyuncuya soruşturma açılırken 4 yıla kadar ceza gündeme geldi.

29.06.2017 15:15

Manchester City, 2019'a kadar sözleşmeli futbolcusu olan Samir Nasri'yi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sevilla'da kiralık oynayan Fransız futbolcuya, Los Angeles'taki bir klinikte serum takviyesi almasının ardından İspanya'da soruşturma açıldı. 

Transfer döneminin gözde oyuncularından olan, Galatasaray ve Beşiktaş ile anılan ismi bazı Çin ekipleriyle de geçen Nasri için İspanya Sağlık Koruma Ajansı bir soruşturma başlattı. Ardından UEFA da olaya karıştı ve soruşturmaya katıldı. Futbolcunun anti-doping kurallarını ihlal ettiği ortaya çıkarsa, dört yıla kadar men cezası alma riski var (ancak 2 yıl daha yüksek olasılık). 

Bu durumda Premier Lig ekibi sahalardan uzak olacak oyuncusuna kontratı bitene kadar paralarını ödemek zorunda kalabilir. Bu da, aylık maaşı 500 bin euro olduğu düşünüldüğünde epey can sıkıcı bir durum.

Los Angeles'taki klinikte damardan enjekte edilen serumu alan Nasri'nin kullandığı bu tedavi yöntemi, WADA tarafından yasaklı. Ancak bunun bazı istisnai halleri var. Örneğin 6 saatlik bir süre zarfında 50 milimetreden az bir miktarda uygulandıysa, futbolcu yırtabilir! Şimdi mevcut vakada oyuncunun durumunun bu istisnai durumlara dahil olup olmadığına bakılacak olsa gerek.  

İntravenöz drip nedir? 
İntravenöz tedavi (damar içi tedavi) sıvı maddenin kas grubu yerine doğrudan damar yoluyla verildiği tedavi şekli. Aralıklı ya da sürekli olabiliyor. Sürekli olanına inravenöz drip deniliyor. Bu yöntem sıvı ilaçların vücuda iletiminin en hızlı sağlandığı yöntem.  

Yorumlar | 0
üye profil