Sam Allardyce: Umarım Cenk'i Liverpool maçı kadrosuna yazdırabiliriz

Cenk Tosun yarın öğlene kadar imza atması halinde aynı günün akşamı Liverpool karşısında sahaya çıkabilecek.

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2018 15:05
Değiştirme Tarihi: 04.01.2018 15:05
Sam Allardyce: Umarım Cenk'i Liverpool maçı kadrosuna yazdırabiliriz

Everton Teknik Direktörü Everton Teknik Direktörü Sam Allardyce, "Cenk Tosun için anlaşmaya vardık. Kişisel konuları konuşuyoruz. Umarım yarın Liverpool maçında kadroda olabilir. Çok uzun görüşmeler sonucunda Cenk konusunda bu aşamaya kadar geldik, Liverpool maçında kadroda olabilir ancak yapılması gereken sağlık kontrolleri var. Cenk Tosun'un üzerinde çok büyük bir baskı var, bu baskıyı kısa sürede kırabileceğini umuyorum." dedi.

Everton federasyona sordu

Türkiye ve İngiltere'deki futbolseverler arasında heyecana neden olan Cenk Tosun transferine, İngiltere Futbol Federasyonu da (The FA) dahil oldu. Beşiktaşlı futbolcu için iş artık resmiyete dökülmeye kalırken federasyon Everton Kulübü'ne, yeni transferin yarınki maça çıkması için şartını açıkladı.

Liverpool olmazsa Tottenham

İngiltere Futbol Federasyonu, yarın öğlen mesai bitimine kadar Cenk Tosun'a imza attırılması halinde, oyuncunun yarın akşam oynanacak Liverpool maçında sahaya çıkabileceğini tebliğ etti. Ancak imza öğleden sonraya kalırsa Cenk'in ilk çıkacağı maç ancak 13 Ocak'taki Tottenham deplasmanı olacak.

BBC naklen yayınlayacak

FA Cup 3. tur maçı yarın akşam TSİ ile 22.55'te başlayacak. Cenk böylece ilk maçına Anfield Road'da çıkacak, BBC'den naklen yayınlanacak maçta İngiliz futbolseverlerin karşısında hünerlerini sergileme fırsatı yakalayacak.