Salon'da Kuzey Rüzgarı

Norveç'in etkileyici şarkıcısı Ane Brun, 21-23 Kasım arası üç gece üst üste Salon'da olacak.

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2013 11:47
Değiştirme Tarihi: 30.08.2013 11:44
Salon'da Kuzey Rüzgarı

Salon İKSV, yeni sezonda Ane Brun'dan Mor Karbasi'ye, Kim Gordon'dan Ólafur Arnalds ve Felullah'a ağırlıklı olarak Kuzey Avrupa'nın ilgiyle takip edilen müzisyenlerini konuk edecek. Biletler 4 Eylül'de satışta.

Kısa sürede İstanbul ’un önemli müzik kulüplerinden biri haline gelen Salon İKSV, yeni ve kaliteli müzik takipcilerini heyecanlandıracak dolu dolu bir programla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni sezonda ağırlıklı olarak Kuzey Avrupa’nın ilgiyle takip edilen müzisyenlerini konuk edecek Salon, sezonu 4 ve 5 Ekim’de Norveçli Moddi’nin Türkiye ’deki ilk performansıyla açıyor. Hemen ardından 8 Ekim gecesi, yine Norveçli topluluk In The Country Salon’da olacak. Geçen sezonlarda Salon’da verdiği konserlerle hafızalara kazınan İzlandalı müzisyen Ólafur Arnalds da yeni şarkılarıyla 19 ve Kasım’da Salon’un konuğu. Hipnotize edici performanslarıyla müzikseverlerin beğenisini toplayan Norveçli müzisyen Ane Brun da iki sene sonunda 21-23 Kasım arası üç gece üst üste Salon takipçileriyle buluşacak.

Bol ödüllü ilk albümü ‘Philharmonics’le dikkat çeken Danimarkalı folk ve caz müzisyeni Agnes Obel, 5-6 Aralık’ta Türkiye’deki ilk konserlerini vermek üzere Salon’a konuk olacak. Danimarka’nın en önemli vokallerinden Fallulah da, Türkiye’ye ilk kez 19-20 Aralık’ta Salon’da sahneye çıkacak.

Dünya müziğinin en güçlü vokallerinden Kudüslü ladino şarkıcısı Mor Karbasi (10-11 Ekim), Türkiye’nin ünlü topluluklarından Replikas (25 Ekim), sıradışı vokali ve sahne performansıyla tanınan Fransız Mesparrow (2 Kasım), alternatif rock’ın en önemli topluluklarından Sonic Youth’un kült kadını Kim Gordon (6 Kasım), Kanadalı elektronik müzik grubu Austra (9 Kasım), ünlü multienstrümantalist Stephan Micus (15-16 Kasım), beş saati aşabilen sahne performanslarıyla dünya çapında ilgi uyandıran ABD ’li topluluk OM (3 Aralık), cazın önemli isimleri John Scofield (13-14 Kasım), Snarky Puppy (23 Ekim), Christian Scott (24 Ekim) yeni sezonun ilk yarısında Salon’da olacak.

Salon’un yeni sezon etkinliklerinin biletleri 4 Eylül’den itibaren Biletix satış kanalları ve ana gişe İKSV’den temin edilebilir.