Salih Uçan bombası!

Salih Uçan bombası!
Yayınlanma Tarihi: 15.05.2016 12:35 | Değiştirme Tarihi: 15.05.2016 21:45

Ozan Tufan ve Diego Ribas’tan verim alamayan Fenerbahçe’de Salih, yeni bir transfer gibi düşünülüyor.

Fenerbahçe’de şampiyonluk yolunda alınan yara hem kadro yapılanmasını sorgulatırken, hem de gelecek sezon için yapılacak transferlere ışık tuttu.

Sezon boyunca çift yönlü orta saha eksikliği yaşayan takımda, Ozan Tufan ve Diego Ribas’tan beklenen verimin alınamaması arayışları hızlandırdı. Yaşanan bu çıkmazdan sonra kulüp içerisinde akıllara gelen ilk isim Salih Uçan oldu. Transferde ekonomik açıdan tedbirli davranmak zorunda olan sarı-lacivertlilerin, Roma’da kiralık olan Salih’i liste başına aldığı öğrenildi.

Başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere camia tarafından sevilen bir oyuncu olan genç yıldızın oyun yapısının aranan özelliklere uygun olması da çok cazip geliyor. Oyunu çift yönlü oynayan ve orta sahada Pereira’nın çok istediği 8 numaraya uygun olan Salih, yeni bir transfer gibi algılanıyor.

Aykut Kocaman ile 2012-13 sezonunda parlayan Salih, son 2 sezondur Roma’da sadece 10 maça çıkabildi. Salih’in beklenen düzeye çıkmaması ve Roma’nın da kadrosunda önemli yıldızlara sahip olması nedeniyle 22 yaşındaki futbolcunun geri döneceği konuşuluyor. Hem İtalya’da edindiği tecrübe hem de sahip olduğu yetenekler, Salih’in sarı-lacivertli takımda parlayacağı düşünülüyor.

Öte yandan Fenerbahçe’de Salih Uçan’ın geri dönmesine referans olarak ilginç bir isim örnek gösterildi. Beşiktaş ile bu sezon kariyerinde patlama yapan 23 yaşındaki Oğuzhan Özyakup gibi Salih’in de takımın en önemli isimlerinden biri olabileceği ifade ediliyor.

Aziz Yıldırım savunmuştu

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana Salih Uçan’ın en büyük destekçilerinden biri her zaman başkan Aziz Yıldırım oldu. Yıldırım, bu sezon başında da Roma’nın Salih’i başka bir takıma kiralama tekliflerini kabul etmedi. 22 yaşındaki yıldızın çok önemli bir yetenek olduğunu düşünen Başkan Yıldırım, İtalyan kulübüne, “Ya sizde kalsın ya da Fenerbahçe’ye döner” cevabını vermişti.

Takım gençleşecek

Fenerbahçe’de yeni sezonun ilk hedeflerinden biri takımın yaş ortalamasını düşürmek olacak. Sarı-lacivertli kulüp, sözleşmesi bitip ayrılacak 30 yaş üstü oyuncuların gitmesiyle rahatlayacak.

Transfer politikasında da genç oyunculara önem veren kulüp, kadroyu kurarken buna göre adımlar atacak. Fenerbahçe’de 34 yaşındaki Alves, 33 yaşındaki Meireles, 31 yaşındaki Kadlec, 32 yaşındaki Mehmet Topuz ve 31 yaşındaki Diego’nun ayrılması durumunda yaş ortalaması 26 yaşına geriliyor.  (Milliyet)