Fenerbahçe'de Caner Erkin depremi!

Caner Erkin'in geçen sezonki performansından uzak kalmasının sebebi ortaya çıktı. Yıldız futbolcuya 'Pubis' teşhisi kondu.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2015 17:59
Değiştirme Tarihi: 05.05.2015 17:59
Fenerbahçe'de Caner Erkin depremi!

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'nin kazandığı Süper Lig şampiyonluğunda başrolü oynayan Caner Erkin'in performansında yaşanan düşüş son dönemin en çok dikkat çeken olaylarından biri...


Çoğu kişi bunu yorgunluğa bağlarken, gerçek sebebin başka olduğu ortaya çıktı.

 

Milli futbolcuya 'Pubis' başlangıcı teşhisi konuldu. Pubis sakatlığı nedeniyle Caner, ligin ikinci yarısındaki maçlara ağrılarla çıkıyor.Bu sakatlık şu an itibariyle Caner'in futbol oynamasına engel teşkil etmiyor. Ancak ilerlediği taktirde böyle bir tehlike söz konusu.

 

Yıldız futbolcunun zaman zaman dayanılmaz boyutlara ulaşan ağrılar nedeniyle yüzde 100 performansla oynayamadığı belirtildi.

 

Pubis nedir?

 


Futbolcular başta olmak üzere sporcularda kasık bölgesinde görülen aşırı zorlamaya dayalı sakatlıklarından biridir. Uyluk iç yan kaslarının kasığa yapıştığı bölgede ağrı ile sakatlık hissedilir. Bu bölgede hem karın kasları hem de uyluk iç yan kasları kasıkta pubis adı verilen kemiğe yapışırlar. Tendon hasarı yanında asıl olarak pubis kemiği içinde ödem gözlenir. Tanı için mr oldukça yararlıdır. Bölgedeki diğer olası hastalıkları ekarte etmek oldukça önem taşır. Başlangıç döneminde özellikle antrenman sonrası ağrılar ile seyreden osteitis pubis zamanla antrenman sırasında da ağrı oluşturur. İlerlemiş durumlarda karın kası zorlamalarında da ağrı oluşur.