Sahte pasaport nedeniyle kardeşiyle birlikte hapse giren Ronaldinho yaşadıklarını ilk kez anlattı

Dünyaya futbolu seyredilir kılan isimlerin başında yer alan Ronaldinho Gaucho, sahte pasaport ile Paraguay'a girmeye çalışırken yakalanmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Spor camiasının uzun süre konuştuğu olayla ilgili Ronaldinho, yaşadıklarını ilk kez anlattı. Ronaldinho'nun mahkemesi devam ediyor ve şu sıralar ev hapsinde.

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 10:49
Sahte pasaport nedeniyle kardeşiyle birlikte hapse giren Ronaldinho yaşadıklarını ilk kez anlattı

Kardeşiyle birlikte Paraguay'a giriş yapacakları sırada pasaportları sahte olduğu gerekçe gösterilerek tutuklanan Ronaldinho, ödenen kefalet sonrası ev hapsindeydi. Uzun süred hapse girişi konuşulan Ronaldinho, ev hapsine çıktıktan sonra ilk kez yaşadıklarını anlattı. Hapis yattığı Paraguay'da yayın yapan ACB Color isimli televizyonda demeçler veren Ronaldinho bakın neler söyledi.

Ronaldinho'nun ilk sözleri 'pasaportların sahte olduğunu bilmiyordum' olurken, Paraguay'a giriş yaparken güvenlik görevlilerinin 'pasaportlar sahte' sözleri sonrası büyük bir şok yaşadığını da kaydetti. 

Ronaldinho açıklamasına şöyle devam etti:

*Buraya bir iş ortaklığı ve otobiyografimin Paraguay’daki yayın haklarını almak için gelmiştik. 

*Tutuklandıktan sonra gerçeklerin ortaya çıkması için hep mahkeme ile işbirliği yaptık. Her şeyi anlattık. Bizden istenen her şeyi yaptık

Hapishanede geçirdiği günleri de anlatan Ronaldinho, şu ifadeleri kullandı:

“Çok ağır bir darbeydi. Bir gün böyle bir duruma düşebileceğimi hiç düşünmemiştim. Bütün hayatım profesyonel seviyede en üst noktaya ulaşmaya çalışarak ve futbolumla insanları eğlendirerek geçti. Bu zor dönemde dinim bana yardım etti. Hep her şeyin düzelmesi için dua ettim. Umarım yakında tüm bu kötü günler sona erecek.”

Tüm dünyayı saran corona virüsü salgını ile düşüncelerini de açıklamaya Ronaldinho “Pandemi nedeniyle bu zor dönemde evde izole bir halde yaşıyor. Corona virüsü salgını nedeniyle annemin sağlığından endişe duyuyorum. Bu esaret bittikten sonra yapacağım ilk iş anneme kocaman bir öpücük vermek olacak” dedi.

Ronaldinho, bu kötü durumlar sonra erdiğinde geçmişi unutup, yoluna devam etmek için gereken inanç ve güce sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: SÖZCÜ