Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sağlıklı büyüyoruz

Sağlıklı büyüyoruz

Berk Hacıgüzeller, mali ve idari yönden Beşiktaş'ın fotoğrafını çekti,kulübün doğru yolda olduğunu söyledi.

27.10.2016 03:10

SERDAR SARIDAĞ
Siyah-beyazlıların Mali İşlerden Sorumlu Yöneticisi son dönemde 38.5 milyon lira karda olduklarının altını çizdi, “31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren kulüp sürekli kar eden bir sisteme oturtulacaktır. ‘Beşiktaş ne zaman düzlüğe çıkar’ deniliyor ama Beşiktaş düzlüğe çıkmıştır” dedi.

Mali İşler ve Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller hafta sonu yapılacak Divan Kurulu toplantısı öncesinde mali durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vodafone Arena’da basın toplantısı düzenleyen Hacıgüzeller, Beşiktaş’ın sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü söyledi. Siyah-beyazlı yönetici, “Beşiktaş son dönemde 38.5 milyon lira karlı durumda. Beşiktaş hem büyüyor hem de mali anlamda istikrarlı bir çizgi yakaladı. Bu büyümenin olduğunu görüyoruz. 2012 Mart itibariyle baktığımızda 526 milyon TL bilanço büyüklüğü vardı. Bugün 1 milyar 216 milyon TL. Kulüpte mali disiplin anlayışı devam ediyor. 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Beşiktaş sürekli kar eden bir sisteme oturtulacaktır. Hedefimiz budur” diye konuştu.Berk Hacıgüzeller, Beşiktaş’ın borcuyla ilgili Divan Kurulu başkanlığından yapılan açıklamaları da değerlendirdi. Hacıgüzeller, “Kendileri 4 işlem hatası yapıyor. Beşiktaş kurumsal bir kulüptür. Dünyanın 1 numaralı denetleme şirketi ile çalışıyoruz, aynı zamanda kulübün bağımsız denetim kurulu var. Beşiktaş Başkanı veya bir yönetim kurulu üyesi bu denetlemelerle ilgili maksatlı, maksatsız bir istekte bulunamaz. Beşiktaş şeffaf bir kulüptür. Böyle yaklaşımların ve güvensizliklerin dönemi artık geride kalmıştır. Beşiktaş’ın büyümesine, Beşiktaş’ı takip edenler de hızlı bir şekilde adapte olmalıdır” dedi. Beşiktaşlı yönetici şöyle devam etti:

 

“Kulübün son dönem borcu alacakların düşürülmesiyle 1 milyar 257 milyon 761 bin 832 liradır. Önemli olan borcun yüksekliği değil, çevirebilir kabiliyette olmasıdır. ‘Beşiktaş ne zaman düzlüğe çıkar’ deniliyor ama Beşiktaş, düzlüğe çıkmıştır. Gelir artıkça, giderler azaldıkça, gelirler temlikten çıkacaktır.” ‘110 milyon TL faiz ödüyoruz’ Berk Hacıgüzeller, banka borçlarına bağlı faiz yükünün Beşiktaş için çok ciddi bir gider olduğunun altını çizdi. Hacıgüzeller, “Varlık satışı yapmak gündemimizde yoktur. Bugün 24 milyon dolar pozitif durumdayız. Ancak yıllık 110 milyon TL faiz ödüyoruz. Bu faizi yarı yarıya indirme noktasında bankalarla görüşmeler yapıyoruz. Sermaye artışı Futbol A.Ş. genel kurulu karar verilirse yapılır ama şu an gündemimizde yok” dedi.
Yorumlar | 0
üye profil