Sağlık ekibinin dikkati sayesinde ölümden döndü! Onyekuru'nun sağlık durumu nasıl? İşte tüm gerçekler...

Sağlık ekibinin dikkati sayesinde ölümden döndü! Onyekuru'nun sağlık durumu nasıl? İşte tüm gerçekler...
Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 10:54
Değiştirme Tarihi: 11.01.2020 10:54

Galatasaray'ın Monaco'dan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği eski futbolcusu Onyekuru'nun sıtma hastalığına yakalandığı haberi son dakika gelişmesi olarak dün spor gündemine damga vurmuştu. Henry Onyekuru'nun sağlık durumuyla ilgili gerçek bugün ortaya çıktı. Genç yıldızın sarı kırmızılı takımın sağlık heyetinin dikkati sayesinden ölümden döndüğü öne sürüldü. 

Galatasaray'da son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Devre arası transfer döneminde kiralık olarak yeniden Galatasaray forması giymeye hazırlanan Onyekuru'nun sağlık durumuyla ilgili ortaya çıkan gerçek tüm futbolseverleri şoke etti. Gündeme gelen bu haberle birlikte birçok kişi Onyekuru'ya ne oldu? Onyekuru sağlık durumu nasıl? Onyekuru ne zaman oynayacak? sorularının cevabını merak etti. İşte tüm ayrıntılar...

Onyekuru, grip ve soğuk algınlığı gibi düşünülerek kafileyle birlikte Antalya’ya gitse, Onyekuru canından olabilirdi. 

Sarı-kırmızılılara katıldıktan sonra ateş şikayeti olan futbolcunun Galatasaray’a imza atmadan önce ülkesine gitmesini dikkate alan doktorlar, Onyekuru’ya test yaptı. Ancak Onyekuru’da bunlarda sıtma parazitine rastlanmadı ve sonuçlar negatif çıktı.

Fakat geçmeyen ateş şikayeti üzerine Galatasaray’ın sponsoru olan hastanesi Liv Hospital ve Sağlık Kurulu, Onyekuru’yu tedavi altına aldı ve bir test daha yapıldı.

Sıtma paraziti nedir? Belirtileri nelerdir?

Nijeryalı oyuncunun Sağlık Bakanlığı’na yollanan 3. testinde sıtma paraziti pozitif çıktı. Onyekuru’nun hastanede hemen tedavi altına alındığı belirtildi.

Nijeryalı oyuncunun durumu dikkate alınmasa, grip ve soğuk algınlığı gibi düşünülerek kafileyle birlikte Antalya’ya gitse, Onyekuru canından olabilirdi.

Onyekuru’nun sahalara dönüş süresi belirlenemezken, ölüm riski bulunan bu rahatsızlığı nedeniyle 3 ile 4 hafta sonra takıma katılabileceği tahmin ediliyor.

GALATASARAY'DAN ONYEKURU AÇIKLAMASI

"Oyuncumuz Henry Onyekuru’nun kulübümüzle görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya’da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edilmiştir.

Oyuncumuzun sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına, yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamasına rağmen oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayarak olası bir sıtma enfeksiyonundan şüphelenen sağlık ekibimiz tarafından hastalık teşhis edilmiş ve oyuncumuz sponsor hastanemiz Liv Hospital’da tedaviye alınmıştır.

Gerek sağlık ekibimiz ve Liv Hospital’ın değerli uzman hekimlerinin belirlediği uluslararası tedavi protokolleri gerekse Sağlık Bakanlığı’nca görevlendirilmiş resmi makamların bu hastalıkla ilgili ön gördüğü protokoller dikkate alınarak tedavi titizlikle uygulanmaktadır. Hastalığın seyri ve oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir."

Yıldız oyuncunun 3-4 hafta süresince sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Kaynak: Skorer