Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sağ beke çare Cavanda

Sağ beke çare Cavanda

Linnes ve Sabri’nin performanslarından memnun olmayan Jan Olde Riekerink yönetimden sağ bek istedi. Trabzonspor’dan Cavanda ile görüşme için izin alan G.Saray, hem kulüp hem de futbolcuyla işi bitirdi.

09.08.2016 01:10

VE Galatasaray ‘sağına’ da çare buldu...Teknik direktör Jan Olde Riekerink’in raporu ile sağ bek arayışına giren Galatasaray, Trabzonsporlu Luis Cavanda ile anlaştı.Manchester United maçında tel tel dökülen Linnes’in ofansta iyi ancak defansif yönlerinin çok zayıf olduğunu belirten Riekerink, Galatasaray yönetiminden agresif ve rakibi korkutacak şekilde defansif yönü güçlü bir sağ bek istedi. Ve Galatasaray yönetimi Hollandalı teknik adama Trabzonsporlu oyuncunun ismini verdi.

ÖNCE İZİN İSTEDİLER
Riekerink de Cavanda ismine “İtalya Ligi tecrübesi var, hızlı ve savunmada da başarılı bir bek. Defansif yönleri de iyi” diyerek onay verdi. G.Saray, Cavanda’ya talip olduğunu Trabzonspor’a iletip görüşme için izin istedi ve aldı. Sarı kırmızılılardan gelen teklifi Belçikalı düşünmeden kabul etti. Cavanda dün sabah saatlerinde Dursun Özbek’in sahibi olduğu otele geldi. Oyuncu ile transfer görüşmesi yapıldı. Cavanda, Trabzon’dan aldığı ücretin aynısı yani yıllık 850 bin Euro’yu kabul etti.

LAZIO PARASINA ALINDI
Dursun Özbek bu transferi resmiyete dökmek adına öğleden sonra da Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta ile görüştü. Cavanda zirvesi sonrasında G.Saray’ın, Trabzonspor’a 1 milyon 750 bin Euro yani bordo mavililerin Belçikalı için Lazio’ya ödediği parayı verip transferi bitireceği öğrenildi. İki kulübün kısa süre içerisinde anlaşması, Luis Cavanda’nın da G.Saray ile 3 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil