Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sadri Şener'den FETÖ'cü hainlere: Halkın önüne geçemezsiniz

Sadri Şener'den FETÖ'cü hainlere: Halkın önüne geçemezsiniz

Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener, Halkın gücünün önüne kimsenin geçemeyeceğini bir kez daha gördük dedi.

19.07.2016 15:24

Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener, "Halkın gücünün önüne kimsenin geçemeyeceğini bir kez daha gördük" dedi.

Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Kemal Ulusu ve Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Kemal Ulusu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'deki tüm ihtilalleri yaşadığını ve şüphesiz en iyi yönetimin demokrasi ve cumhuriyet olduğunu söyledi.

Her zaman sivil yönetimlerin, askeri yönetimlerden iyi olduğunu belirten Kemal Ulusu, şunları kaydetti:

"Dikteye karşıyım, askeri yönetimler dikte yönetimidir. 15 Temmuz askeri harekat da değildir, birkaç acemi askerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü bilmeden yönetime el koyma girişimidir. Darbe girişiminde bulunanlar, hükümetimizden, askeri birimlerimizden, devletimizin polisinden ve en önemlisi halkımızdan gerekli dersi almışlardır. İnşallah bundan sonra devletimiz ve hükümetimiz böyle olaylara maruz kalmaz. Halkımızın gösterdiği tutum ve devletine güvenini göstermesi de sevinilecek bir olaydır. Bu darbe girişimi şunu göstermiştir; Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde, Atatürk ilkelerine, laikliğe ve cumhuriyete bağlı olarak kardeşçe yaşamak istemektedir. Tüm Türkiye sadece huzur ve barış istiyor."

SADİR ŞENER: "EN YAKINLARININ HAİN ÇIKMASI ÇOK ÜZÜCÜ"
Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de halkın duruşunun darbe girişimine üstün geldiğini ifade etti.

Babasının 1980 darbesi sırasında milletvekili olduğunu belirten Sadri Şener, şunları söyledi:

"Milletin meclisini bombalamak ne demek. Türkiye'de darbelerin bittiğini umuyordum, demek hala ülkemizde geri kafalılar varmış. Halkın gücünün önüne kimsenin geçemeyeceğini bir kez daha gördük. Halk sokağa çıktı ve işin şeklini belirledi. Kazanan halk oldu. Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı'nın en yakınlarının hain çıkması çok üzücü. Milletimize büyük geçmiş olsun diliyorum."

Yorumlar | 0
üye profil