Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rüya az daha kabusa dönüyordu!

Rüya az daha kabusa dönüyordu!

Olimpiyatların basketbolda en büyük favorisi olan ABD, Avustralya karşısında oldukça çekişmeli geçen maçı son bölümde oynadığı etkili oyunla 98-88 mağlup etti.

11.08.2016 23:03

A Grubu’ndaki ilk iki maçında rakiplerine parkeyi zindan eden ABD, Avustralya karşısında hiç beklemediği kadar zorlandı. İki takımda ilk çeyrekte oldukça yüzdeli bir isabet oranı buldu ve çeyrek 29-29’luk eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte Avustralya Patty Mills önderliğinde farkı açmaya başladı ve ilk yarıyı 54-49’luk skorla önde kapadı.

ABD üçüncü çeyrekte yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Olimpiyatların en deneyimli ismi Carmelo Anthony bu çeyrekte devreye girdi ve etkili oyunuyla ABD bu çeyreği 3 sayı farkla 70-67 önde kapadı.Üçüncü çeyrekte ortaya koyduğu etkili oyunu son periyotta da sürdüren Rüya Takım farkı giderek açmaya başladı ve mücadeleden 98-88’lik galibiyetle ayrıldı.Maçın en skorer oyuncusu ABD’de 31 sayı kaydeden Carmelo Anthony oldu. Anthony attığı bu sayılarla ABD’nin olimpiyat tarihindeki en skorer oyuncusu olurken galibiyete Irving 19, Durant’ta 15 sayıyla katkı verdi. Avustralya’da ise Patty Mills’ın 30 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Yorumlar | 0
üye profil