Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ronaldo heykeline 'Messi' saldırısı

Ronaldo heykeline "Messi" saldırısı

Portekiz Milli Takımı ve Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki heykeline, kırmızı boyayla "Messi 10" yazıldığı bildirildi.

12.01.2016 23:37

"Diario de Noticias da Madeira" adlı Madeira Adası'nın yerel bir  gazetesinin verdiği haberde, FIFA Altın Top Ödülü'nün verildiği günün gece  yarısında Cristiano Ronaldo'nun heykeline vandalist bir saldırı yapıldığı ve  heykelin üstüne kırmızı boyayla "Messi 10" yazıldığı ifade edildi. Olay  sonrasında Madeira Adası Belediyesi'nin temizlik işçilerinin heykeli temizleyip  zarar gören bölümünü onardıkları paylaşıldı. Madeira bölgesel yönetiminin  kararıyla 2014'ün aralık ayında konulan Cristiano Ronaldo heykelinin kaidesinde  "Dünyanın en iyi futbolcusu" yazıyor. 

Ronaldo'nun kız kardeşi Katia Aveiro, saldırıya tepkisini sosyal medya  üzerinden dile getirdi. Aveiro, Facebook ve Twitter'daki kişisel hesabına,"Böyle  bir şey yapılması üzücü ama aynı zamanda en utanç verici kıskançlıklardan biri...  Portekizli olarak beni utandırıyor ve üzüyor. Bu güzel adada halen Suriye'de  yaşamaya layık bazı kişiler yaşıyor. Bunlar saygısız ve toplumda yaşamayı  bilmeyen kişiler. Savaştan dolayı acı çekenler beni affetsinler ama dünya kötü  bir şekilde dağılmış" diye yazdı. 

Yorumlar | 0
üye profil