Ronaldo 2002 Dünya Kupası'na damga vuran saçlarıyla ilgili konuştu: Çocuklardan ve annelerden özür dilerim

Brezilya'nın yaşayan futbol efsanesi ve birçok futbolseverin 'Baba Ronaldo' olarak bildiği Ronaldo, hayatıyla ilgili samimi itiraflarda bulundu. Harika bir kariyerinin olduğunu söyleyen Ronaldo, şu an yeni bir kariyere daha başladığını ifade etti. Ronaldo, 2002 yılında şampiyon oldukları Dünya Kupası finallerindeki saç stiliyle ilgili de konuştu. Yıldız isim, 'Saçlarım çok korkunçtu, annelerden, bana özenerek öyle kestiren çocukları için özür diliyorum' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 16:24
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 16:24
Ronaldo 2002 Dünya Kupası'na damga vuran saçlarıyla ilgili konuştu: Çocuklardan ve annelerden özür dilerim

Ronaldo, doğduğu zaman parasız olduğu için babasının parasını ödeyemediğini bu nedenle de hastaneden çıkamadıklarını belirtti. Babasının buna çözüm bulmak adına sahile koşarak 3 kilo karides topladığını ve bunları satıp parayı topladığını aktaran Ronaldo, ' Doktor babamın çabasını görünce olan parayı almış ama kendi adını bana vermiş. Ronaldo adı buradan geliyor' diyor.

"TÜM GOLLERİM BEBEKLERİM GİBİ"

Tüm gollerimi seviyorum, hepsi benim bebeklerim gibi. Almanya'ya karşı finalde attığım 2 gol özellikle favorilerim. O finalden 2 yıl önce sakatlıklarımdan ötürü bir daha futbol oynayamayacağım konuşuluyordu. Tekrar oynadım. Dünya Kupası'nda gol kralı oldum ve kazandım. iki gol, benim geri dönüş için verdiğim büyük kavgamı temsil eder.

"SAÇLARIM GERÇEKTEN KORKUNÇTU"

2002 Dünya Kupası'nda saçlarım gerçekten çok korkunçtu. Tüm annelerden, bana özenerek saçlarını öyle kesen çocuklar adına özür diliyorum" 

FİNALDEN ÖNCE SAKATLIĞIM NÜKSETTİ"

Saçlarımı gören gazeteciler sakatlığımı unuttu. Finalden önce sakatlığım nüksetti. 1998 Dünya Kupası finalinden önce yaşadığım sakatlığım. Gece yarısı bir anda acıyla uyanınca çok garip hissettim. Tekrar olmasını istemedim. Bunu tekrar yaşayamazdım. Uyuyamıyordum. Dida'yı buldum, 'Beni bırakma, benimle sürekli konuş' dedim. Final maçı için otelden ayrılana kadar yanımda kaldı.

"BANA İSTER 'ŞİŞMAN', İSTER 'UCUBE' DESİNLER"

insanlar beni nasıl hatırlarsa hatırlasın. Kimi 'Şişman' desin, kimisi 'Ucube' desin. Ben elimden geleni yaptım. Harika bir kariyerim oldu. Şimdi yeni bir kariyere başladım. Bence elimden gelenin en iyisini yaptım." sözleriyle konuşmasını noktaladı.