Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rodrigues, Galatasaray ile anlaştı iddiası

Rodrigues, Galatasaray ile anlaştı iddiası

Garry Rodrigues ve Miroslav Stoch’un transfelerini değerlendiren Yunan gazeteciler, Galatasaray'ın Rodrigues'de mutlu sona ulaştığını ifade ettiler.

07.01.2017 00:53

Paok'lu Garry Rodrigues'in Galatasaray'a transfer olma ihtimalini NTVSpor'a değerlendiren Yunan gazeteciler Rodrigues transferinde sona yaklaşıldığını söylerken, Fenerbahçeli Miroslav Stoch'un ise kariyerine Selanik'te devam etmesinin zor olduğunu savundu.

SDNA muhabiri Dimitris Vergos, "Paok ve Galatasaray, Gary Rodrigues transferinde anlaşmaya yakın. Hatta Rodrigues, Galatasaray ile anlaştı bile. Toplam ücret 3,5 milyon euro civarında belirlendi. Transfer henüz resmen açıklanmadı. Çünkü Paok önce Rodrigues'in yerine bir oyuncu almak istiyor. Yeni oyuncu alınınca Rodrigues'in gitmesine izin verilecek." dedi.

Vergos, "Paok'un ilk adayı Partizan'dan Leonardo ama Partizan bu oyuncuyu satmak istemiyor. Bir diğer aday ise Wolfsburg forması giyen Adelino Vieirinha. Bu oyunculardan biri alınınca Rodrigues'in Galatasaray'a transferi açıklanacaktır. Ayrıca Türkiye'de son günlerde Fenerbahçeli Miroslav Stoch'un Paok'a geleceği yönünde iddialar ortaya çıktı. Stoch bu sezon sadece 5 maç oynayabildi. Ocak'ta ayrılırsa sürpriz olmaz. Ancak Paok, Stoch'un yüksek ücretini karşılayamaz. Bu transferin gerçekleşmesini zor görüyorum" şeklinde konuştu.

"Galatasaray'da oynamak için sabırsızlanıyor"

Gazzetta muhabiri Johnny Georgopoulos ise Gary Rodriguez transferinde Paok ve Galatasaray anlaşmaya çok yakın. Bu transferin gerçekleşmemesi için hiçbir neden göremiyorum. 3,6 milyon euro bu anlaşmanın toplam bedeli olarak görünüyor. Bu ücretin yüzde 20'si Rodrigues'in menajerine gidecek. Bu nedenle Paok, Galatasaray'dan olabildiğince fazla bütçe istedi. Rodrigues, Galatasaray'da Wesley Sneijder gibi yıldızlarla oynamak için sabırsızlanıyor. Galatasaray, Türkiye'nin dev kulüplerinden biri. Paok da oyuncuya kariyerine devam edebilmesi için izin verme kararı aldı. Artık transferin kısa süre içerisinde çözüleceğini düşünüyorum." dedi.

"Stoch kariyerine selanik'te devam etmeyecek"

Rodrigues'in çok süratli bir oyuncu olduğunun altını çizen, Johnny Georgopoulos, "Topu rakip sahaya taşımada etkili bir oyuncu. Ancak zaman zaman bitiricilik konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Miroslav Stoch iddiasına gelince bence o kariyerine Selanik'te devam etmeyecek. Paok'un sahibi Ivan Savvidis'in oğlu Yorgos Savvidis, Stoch'un Schalke'ye gol attığı bir fotoğrafı paylaştı ama bu bir anlam ifade etmiyor. Slovak oyuncu şu anda teknik direktör Vladimir Ivic'in planları arasında yer almıyor. Bu sadece bir dedikodudan ibaret." ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil