Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rıza Çalımbay'dan veda gibi sözler!

Rıza Çalımbay'dan veda gibi sözler!

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay, "Mersin İdmanyurdu ile anlaştığım şeklinde haberler var, bu doğru değil. Başkan Ali Kahramanlı ile görüştük, yarın da görüşeceğiz ama anlaşacağımızı sanmıyorum" dedi.

02.06.2015 23:37

Mersin İdmanyurdu ile sözleşmesi bitecek olan teknik  direktör Rıza Çalımbay, kırmızı-lacivertli takımla yeniden anlaştığı yönünde  çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Çalımbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kulüp Başkanı Ali  Kahramanlı ile görüştüğünü ancak takımın başında devam etmesi yönünde bir karar  alınmadığını belirtti.

Yönetimle görüşmelerin süreceğini ifade eden Çalımbay, "Mersin  İdmanyurdu ile anlaştığım şeklinde haberler var, bu doğru değil. Başkan Ali  Kahramanlı ile görüştük, yarın da görüşeceğiz. Şu an yeni yönetimlerini  oluşturuyorlar. Ama anlaşacağımızı sanmıyorum. Ortada bir Uluslararası Spor  Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) transfer yasağı kararı var, ayın 12'sinde belli  olacak. Ondan sonra karar vereceğim" dedi.

Çalımbay, farklı kulüplerden de teklifler aldığını ancak ilk olarak  Mersin ekibinin yönetimiyle görüşeceğini vurguladı.

Kendisini arayanların olduğunu ancak şu an net bir şeyin olmadığını  anlatan Çalımbay, şöyle devam etti: "İlk Mersin İdmanyurdu ile görüşüp karar vereceğiz. CAS'ın verdiği  kararın sıkıntısının yanı sıra iyi bir sezon geçirdik, başka sıkıntılar vardı.  Ben veya gelecek arkadaşın bu sıkıntıları yaşamaması için görüşmeler yapmamız  lazım. Kayserispor için de yazmışlar beni ancak kimseyle anlaşmadım."

Rıza Çalımbay yönetimindeki Mersin İdmanyurdu, geçtiğimiz sezon ligde  çıktığı 34 karşılaşmada aldığı 13 galibiyet, 8 beraberlik ve 13 mağlubiyetle 47  puan toplayarak ligi 7. sırada tamamladı.

Yorumlar | 0
üye profil