Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rıza Çalımbay hakeme isyanı etti! 'Bu pozisyon...'

Rıza Çalımbay hakeme isyanı etti! "Bu pozisyon..."

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Trabzonspor maçı sonrası hakem hatalarına isyan etti. Mustafa Yumlu ve Del Valle arasında yaşanan pozisyon için "Güreşte bile faul, devre arasında seminerler var. Pozisyonları izlesinler" ifadelerini kullandı.

26.12.2015 22:27

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 1-1 biten Trabzonspor maçı sonrası karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya'nın kararlarına isyan etti.İşte Rıza Çalımbay'ın açıklamaları..."Hakem arkadaşlarımıza çok üzülüyorum. Bir şey demiyoruz ama... Devre arasında seminerleri var, lütfen o pozisyonları alıp seyretsinler. Hele bugünkü Del Valle'ye yapılan pozisyon güreşte bile fauldür. Ya da yukarıdaki puan kazanır. Öyle bir pozisyon. Bu pozisyonu neden es geçiyorsun, 1 tane penaltı verince ikincisi verilmeyecek diye bir şey yok ki. Buna çok üzülüyoruz. "

"İkinci yarı böyle hatalar affedilmez"
"Belki hakem arkadaşlarımız bilerek yaptılar demiyorum ama bu net hataları yapmasalardı, şu anda bizim puanımız belki 37-38 olacaktı. Yalnız hakem arkadaşlarımız dikkat etsinler. Bu ligin ilk yarısı... Ligin ikinci yarısı telafisi olmayan maçlar olacak. Düşmemeye oynayan takımlar olacak, şampiyonluk maçı olacak. Böyle hataları affetmezler. O zaman yabancı hakemi de isterler. Şimdi belki bu yapılanlar Kasımpaşa yerine başka takıma yapılsaydı o zaman her şey daha başka olurdu. ""Onun için dikkat etmeleri gerekiyor. Bu hataların hepsinin bize rastlamasına çok üzülüyoruz. Hele bugünkü o penaltıyı verememesini ben anlayamıyorum. Ya biz futbolu anlamıyoruz, ya da hakem arkadaşların bazıları anlamıyor. Çünkü 6. hakem 'penaltı' diyor, orta hakem 'penaltı değil' diyor. Maalesef buna benzer bir çok maçta yapılan şeyler var. Ona rağmen ben bütün takımımı gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum." 

"Kasımpaşa'nın burasına geldi"
"Trabzonspor'u da tebrik ediyorum. Çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Bugün çok iyi mücadele etmeseydik başımıza bela bir maç olabilirdi ama kontrolü hep elimizde tuttuk. Hakem hataları bizi çok mağdur etti, çok zorda bıraktı. 'İnşallah ikinci yarıda olmaz' diyorum, derler ya bazen 'buramıza geldi' diye, Kasımpaşa'nın hakikaten burasına geldi. Onun için hakem arkadaşların biraz daha dikkat etmesi gerekiyor."

Yorumlar | 0
üye profil