Rio'da havuz problemi!

Rio'da havuz problemi!

Neredeyse her gün yeni bir skandala sahne olan Rio Olimpiyat Oyunları'nda bu kez de dalış havuzunun rengi olay oldu...

Rio Olimpiyat Oyunları'nda dalış havuzunun rengi soru işaretlerine neden oldu? Soldaki havuz normal olan mavi tondayken diğerinin rengi yeşile döndü ve kimse nedenini bilmiyor!

Pazartesi günü erkekler 10 metre platformundan yapılan dalış mücadelesi sırasında mavi olan havuz bugün (dün) kadınlar mücadelesi sırasında yeşile dönüştü..Bu bilginin kaynağı ise Büyük Britanyalı sporcu Tom Delay oldu. Delay, Twitter adresinde havuzun görüntüsünü paylaşıp "Ne oldu" diye sordu. Delay, pazartesi senkronize atlamada takım arkadaşı Daniel Goodfellow ile birlikte bronz madalya kazanmıştı.SEBEP TEK HÜCRELİ CANLILAR MI?Gazetecilerin ulaştığı Brezilyalı yetkililer resmi bir açıklama yapmadı. Ancak söz konusu havuzun bakım kılavuzunda, suyun yeşermesinin 'alg' adı verilen tek hücreli canlılardaki artıştan kaynaklanabileceği belirtiliyor. Havuzda yüzme seanslarının ardından dezenfektan veya alg öldürücü kullanılmaması bu soruna neden olabiliyor.

Porno mu olimpiyat mı? Sosyal medya bunu konuşuyor

Bir diğer olasılık ise bakır iyonlarının suya karışmasıyla havuzun 'pH' dengesinin bozulması. Bu sorunu çözmek için de farklı kimyasalların kullanılması gerekiyor.

Ermmm...what happened?! pic.twitter.com/pdta7EpP2k

— Tom Daley (@TomDaley1994) 9 Ağustos 2016
Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 10/08/2016 13:21:35

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin