Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Riekerink'ten gündeme oturacak açıklamalar!

Riekerink'ten gündeme oturacak açıklamalar!

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Spor Toto Süper Lig şampiyonluğuna odaklandıklarını söyledi.

10.02.2017 18:53

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendiklerini hatırlatarak, "Şu anda tek odaklandığımız şey şampiyonluk. Bundan önce, Beşiktaş derbisine kadar önemli üç maçımız olduğunu söylemiştik. İlk maçımız olan Akhisar Belediyespor müsabakasını kazandık. Şimdi önümüzde, kazanmamız gereken iki maç bizi bekliyor." dedi.

Riekerink, tecrübeli bir kadroya sahip olduklarını dile getirerek, "Sonuçta küçük çocukları çalıştırmıyoruz. Elinizde çok olgun, tecrübeli ve iyi bir kadro var. Herkes her şeyin bilincinde. Galatasaray gibi büyük bir camiada oynuyorsanız, hedef her zaman en yüksektir. Biz bununla baş edebilecek bir kadro yapısına sahibiz." diye konuştu.

Hollandalı teknik adam, futbolcuların bireysel performansıyla ilgili, "Bazen bazı isimler beklentimizin altında kalabiliyor ama burada bireysel analize girip, birini söylemek yanlış olur. Ancak beklentilerin altında kalanlar oluyor." ifadesini kullandı.

"Durumumuzun kötü olduğunu düşünmüyorum"

Jan Olde Riekerink, Süper Lig'de önlerinde uzun bir yol olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda Beşiktaş'tan 5, Medipol Başakşehir'den 3 puan gerideyiz ve Fenerbahçe'nin 4 puan önündeyiz. Şu anki durumumuzun kötü olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşlarım, alınan sonuçlara göre Galatasaray'da son 10 senede çalışan en iyi yabancı teknik direktör olduğumu söylüyorlar. Geçen seneki durumda olmamak lazım. Geçen sene Beşiktaş'ın 28, Fenerbahçe'nin de 23 puan gerisindeydik. Takım da 4 teknik direktör değişikliği yapmıştı."

Hollandalı teknik adam, bir basın mensubunun "Sezon sonunda ikinciliği başarı olarak görür müsünüz?" şeklindeki sorusuna, "Şu anda tamamen şampiyonluğa odaklanmış durumdayız. Bu soru belki ilerleyen zamanlarda güzel bir soru olabilir ama şu an için konuşulacak bir soru değil. Nereden geldiğimizi unutmamak lazım. Geçen seneki durum ile bu seneki durum arasında çok büyük bir fark var. Çok büyük bir farkı kapattık." diyerek cevap verdi.

Yorumlar | 0
üye profil