Riekerink'ten 'foto' mesaj!

Riekerink'ten 'foto' mesaj!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, mayıs ayını işaret etti.

NEVZAT DİNDAR
Sarı-kırmızılıların dünya çapında bir kulüp olduğunu söyleyen Cim-Bom’un teknik patronu, tesislerin duvarında bulunan başarılı teknik adamların arasına ne zaman gireceği sorusuna şu yanıtı verdi: “Bakarsınız mayıs sonu görebilirsiniz.”
Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, şampiyonluk konusunda inancını gösterdi, mayıs ayını işaret etti. Antalya maçı öncesinde basının karşısına çıkan Hollandalı teknik adam, ilk olarak Beşiktaş derbisinin değerlendirmesini yaptı. Galip gelmek için Vodafone Arena’ya gittiklerini dile getiren sarı-kırmızılıların teknik patronu, “2-0 öne geçen bir Galatasaray vardı. Ama maç berabere bitti. Ancak 9 maçtır kaybetmeyen bir Galatasaray takımı var. Bu güven Antalya maçını olumlu şekilde etkileyecektir” dedi.

Derbideki değişiklik eleştirilerine katılmayan sarı-kırmızılıların teknik patronu, “Şimdi olsa yine aynı hamleyi yapardım. Maçı iyi şekilde analiz etmeniz gerekir. Talisca’nın girişi sonrası Cenk’in de içeri gelmesiyle 4 hücumcuyla oynadılar. Kafamda senaryolar vardı. Diğer taraftan takımın da düzenini bozmamak gerekiyordu. Farklı sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Goller duran toplardan geldi. Topun arkasında iyi duran ve iyi işler yapan bir Galatasaray vardı” diye konuştu.

Riekerink, gollerin duran toplardan gelmesine bir önleminin olup olmayacağı sorusunu, “Duran toplar, maçların kaderini değiştiren konular... Sorunu çok iyi değerlendirmek lazım. Basit bir duran top olarak değerlendirmemek gerekir. Bireysel dağılımlar çok önemli. Sorunun bireysel mi yoksa organize problem mi olduğunu iyi değerlendirmek gerekir. Son derbide pozisyon verdik ve duran toptan gol yedik. Bireysel ve pozisyon anlamda iki gol yedik. Hafta içi çalışmalarımızda iki gün buna ayırıyoruz” diye yanıtladı.

‘Burası ayrıcalık’
Riekerink, başkan Dursun Özbek’in 22 Ekim’deki genel kurul sonrasında Şampiyonlar Ligi finaline dönük bir kadro istemesini ve Florya’da, başarılı teknik adamlarının fotoğraflarının bulunduğu duvarda fotoğrafının ne zaman olacağı sorusunu ise şöyle cavaplandırdı:

“Galatasaray büyük bir camia, hedeflerin hep yukarıda olması da oldukça normal... Galatasaray kültürünü taşıyan isimlerin, en iyilerin kadroda olması da gayet normal. Çünkü Galatasaray büyük bir camia. Satışı planlanan araziler durumu Galatasaray’ın konumunu etkileyecektir. Oyuncularıma ‘Galatasaray her zaman daha iyi bir durumda olması gereken bir takım’ diyorum. Çünkü Galatasaray, Galatasaray’dır. Geçmişten gelen önemli zaferler var. Dünya çapında bir kulüp. Teklif aldığımda inanılmaz mutlu olmuştum. Çünkü burada olmak bir ayrıcalık. Bu ismi parlatıp en iyi yerlere taşımak hedefimiz. Resmimi ne zaman buradaki duvarlarda görebiliriz sorusuna gelince, bakarsınız mayıs sonu görebilirsiniz...”

‘Sadece yardımcım değil dostlarım’
Riekerink, söylendiği gibi teknik heyet içinde herhangi bir uyum sorunu ve sıkıntı bulunmadığını belirtti. Hollandalı çalıştırıcı, “Geçen seneye başladığımda Orhan Atik yanımdaydı ve inanılmaz desteği oldu. Ayhan Akman’ı da geçen seneden tanıyordum. Onlar benim sadece yardımcılarım değil aynı zamanda da dostlarım. Her zaman fikir alışverişinde bulunuyorum. Antrenmanda katkıları inanılmaz fazla. Diğer taraftan aramıza yeni katılan isimler de oldu. Taffarel gitti ve Frans Hoek bizim için önemli opsiyondu. Onun da diğer antrenörlerin de uyumu oldukça iyi. Onlar benim yardımcılarımdan daha fazlası” dedi.

‘Teknik’ açıklama
Bu seneki Cim-Bom’daki en iyi noktalardan birinin camia içindeki organizasyon olduğuna vurgu yapan Jan Olde Riekerink, “Yönetim ile aramızda güçlü bir bağ var. Sonuçta onlar da buradalar. Burada mesai harcıyoruz. İletişimimiz gayet iyi. Ancak bunlar teknik konuda değil” ifadesini kullandı.

Advocaat’a mesaj atmış
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat’ı Hollanda’dan tanıdığını belirten Riekerink, “Geldiğinde mesaj attım, o da yanıt yazdı. Daha sonra bağlantıya geçmedik. Bütün rakiplere saygı duymanız gerekiyor. Yeri, konumu ya da büyüklüğü önemli değil. Hiçbir rakip için kötü konuşmayacağım. Benim spora bakış açım bütün rakiplere saygı duymak” yorumunu yaptı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 01/10/2016 04:54:50

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin