Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Riekerink: Sadece Lassana Diarra değil...

Riekerink: Sadece Lassana Diarra değil...

Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Jan Olde Riekerink önemli açıklamalar yaptı.

20.08.2016 14:03

Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Jan Olde Riekerink, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Jan Olde Riekerink'in açıklamaları...

"TRANSFERLERDEN MEMNUNUM, HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ..."Bu sezonki hedeflerini anlatan Riekerink, "İki güzel kamp yaptık. Bir takım oluşturuyoruz bu nedenle kampı önemli geçirmek önemli. Nasıl futbol oynamak istediğimizi takıma aktardık. Takım, bize olumlu cevap verdi. Yapılan transferlerden çok memnunum. Takımdaki arkadaşlık da beni ümitlendiriyor. Hedefimiz seneye Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Bu kulübü öne götürecek bir adım. Bunun yolu şampiyon olmaktan geçiyor. Şampiyon olmak için her maçı kazanmanız gerekiyor, Karabükspor maçıyla birlikte start veriyoruz" diye konuştu.

"SADECE LASSANA DIARRA DEĞİL..."Josue ve Lassana Diarra ilgili görüşü istenen Riekerink, "Josue için kulüpler anlaştı. Son detaylardan sonra imzalar atılacaktır. İyi bir oyuncu yaratıcı bir oyuncu, orta sahada kalitemizi arttıracak. Sağ tarafta, göbekte oynayabiliyor. Yaratıcılık için kaliteli oyuncularımız var, Josue de ek katkı olacak. Defansif anlamda bizi güçlendirecek isim bakıyoruz. Bazı konuşmalar var, ilerleyen zamanlar neler olacağını gösterecek. Diarra tecrübeli ve takımınızda görmek isteyebileceğiniz bir oyuncu. Topla iyi oynuyor, topu oyuna iyi sokuyor. Sadece Diarra değil, konuştuğumuz başka isimler de var" dedi.

RIEKERINK'TEN İKİNCİ FORVET TRANSFERİNE YANIT"İkinci forvet transferi istediniz mi?" sorusuna yanıt veren Riekerink, "Yönetimle iyi bir iş birliği içerisindeyiz. Şampiyonluk için iyi bir takım kurulmalı. Oyuncular izliyoruz ve bunu yönetime bildiriyoruz. Yönetime teşekkür ederim, çok önemli transferler yapıldı. Ancak şunu unutmamalıyız, kulübün yaşadığı finansal sıkıntı var. Kesinlikle yönetime gidip, 'Şunu istiyorum, bu gelmeli' demiyorum. İstediğim futbola uygun oyuncular gelmeli ama bunun şartları var. Yönetimle birlikte güzel şekilde ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.

"ADVOCAAT KALİTELİ BİR HOCA"Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'a basında övgüler olduğu ve vatandaşı hakkında görüşleri istenene Riekerink, "Geçen sene Fenerbahçe için iyi geçmedi. Sezon başı da iyi değildi. Yeni teknik direktör geldi ve yeni hoca gelince böyle olur. Önemli olan uzun dönemde neler olacağı. Ama kesinlikle söylemem gereken şey, Dick Advocaat kaliteli bir hoca" açıklamasını yaptı.

"SERDAR AZİZ YÜZDE 80, YÜZDE 90 HAZIR"Serdar Aziz'in Beşiktaş maçında oynamamasının nedeni sorulan Hollandalı çalıştırıcı, "Serdar Aziz çok kaliteli stoper. Türk stoperlerin en iyisi. Takıma uyum sağladı, ondan memnunum. Geçen seneden gelen sakatlığı var. İki kez aynı sakatlığı yaşadığı için kendisine güvenmiyor. Geçen gün kendisiyle konuştum, sağlık ekibiyle yaptığımız plan var, adım adım ilerliyoruz. Manchester maçında oynadı. Antrenman performansının yanı sıra maç performansı da önemli. Kendisine, ilk hafta çok sıkmaması gerektiğini söyledik. Serdar idmanda iyi rekabet etti, iyi çalışıyor ve öğrenmeye açık. Yüzde 80, yüzde 90 hazır ama biraz daha zamana ihtiyacı var" açıklamasını yaptı.

"SİZ SORMADINIZ AMA BEN ANLATAYIM..."Açıklamalarına devam eden Riekerink, "Geçen sene sormadığınız soru vardı, şimdi ben anlatıyım. Benim için oyuncuların mevkilerinden çok nerede nasıl daha yararlı oldukları önemli. Geçen sene orta saha düzenimiz buna örnek. Emre Çolak sol ayaklı ama sağda oynuyordu, Selçuk sağ ayaklı ama solda oynuyordu. Wesley sol kaymayı sever, Wesley sol kayarken, Selçuk da çok zeki ve onun arkasını kapatıyordu. Emre'yi sağda kullanıyorduk. Benim görevim, oyuncuların kabiliyetini bilip bunu sisteme yansıtabilmek" dedi. (Sporx)

Yorumlar | 0
üye profil