Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Riekerink, öğrencilerine o taktiği verdi...

Riekerink, Galatasaray'ı Kadıköy'de galibiyete taşıyacak şifreyi buldu: İlk yarı durdur, ikinci yarı vur...

20.11.2016 14:30

Riekerink’in derbideki oyun planını dün akşam yapılan son idman öncesi öğrencilerine anlattı. Hollandalı teknik adam, “İlk yarı rakibi orta alanda tutup, tribün baskısını hafifletmeliyiz. Bunu başarırsak, ikinci yarıda maç bizim lehimize dönecektir” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Fenerbahçe derbisinin taktik planını dün akşam gerçekleşen son idman öncesinde öğrencilerine anlattı. Milli maçlar nedeniyle liglere verilen ara boyunca Fener’i ezberleyen ve galibiyet için çözüm yolları arayan Hollandalı teknik adam, ezeli rakibini iki ayrı devrede iki ayrı planla yıkmaya hazırlanıyor. Takımıyla yaptığı toplantıda maçın anahtarı olarak ‘sabır’ parolasını seçen Riekerink, “İlk yarı çok önemli. Rakibimiz taraftar desteğini de arkasına alarak hızlı başlayıp oyunu bizim sahamıza yıkmaya çalışacaktır. Önce rakibi orta sahada tutmalıyız. Onları 3. bölgeye yaklaştırmadan hızlı paslarla, oyunun yönünü sürekli değiştirerek ve topun arkasına geçerek durdurmalıyız” dedi.

‘Rüzgar tersine dönecek’
İlk devrede gol yememeleri halinde, ikinci yarı işlerinin daha kolay olacağını aktaran 53 yaşındaki çalıştırıcı, “Onlar kazanmak zorunda. Bunun için gol atamadıkları her dakika baskı altına girecek ve tribünde rüzgar tersine dönecektir. Biz de bu fırsattan yararlanıp, birkaç küçük değişiklikle oyunu kanatlara yayarak rakip ceza sahasına yoğun bir baskı kuracağız. Bu plana sadık kalıp, sabırlı ve disiplinli bir şekilde oynarsak 17 yıllık şanssızlığı kırabiliriz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil