Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Riekerink, devre arası gidebilir!

Galatasaray'da yaşanan otorite boşluğu can sıkmaya başladı. Elazığspor maçında takımın ortaya koyduğu oyun yönetimde keyifleri kaçırdı.

02.12.2016 11:31

Galatasaray'da yaşanan otorite boşluğu gün geçtikçe artmaya başladı. Ziraat Türkiye Kupası'nda 1-1 biten Elazığspor maçında oyuncuların 'laubali' futbolu ve takımda artan otorite boşluğu dikkat çekmişti. Bu sezon bir çok maçta yaşanan disiplinsiz davranışlara son olarak Sinan Gümüş'ün eldivenlerini kulübeye fırlatması bardağı taşıran son damla oldu. Yönetimi harekete geçiren davranışın ardından teknik direktör Jan Olde Riekerink'ten konu ile ilgili rapor istendi. Bununla yetinmeyen yönetimin, hafta boyunca hem teknik heyet hem de oyuncular ve takım kaptanları ile görüşerek, sert uyarılar yapacağı öğrenildi.

Takımda otorite sağlayamadı
Galatasaray'da adının açıklanmasını istemeyen bir yönetici, basına verdiği demeçte teknik direktör Riekerink'in bir türlü takımda otoritesini kuramadığını belirtti. Yönetici, "Hiçbir futbolcu, Galatasaray'dan daha büyük değil. Ancak ceza verme konusunda bir türlü doğruyu bulamadık. Yasin'e bir gecede ceza verirken, kaptanımızın yaptığı hareketleri es geçtik. Yönetmelikte, disiplinsizlik cezası öncelikle para olarak yer alıyor. Ancak biz bunu bir türlü beceremedik. Böyle olunca da disiplinsizlikler devam etti" ifadelerini kullandı.

Riekerink Ocak'ta gidebilir
Yönetimde bir grup, Riekerink'in Galatasaray'ın yükünü kaldıramadığını belirterek, ocak ayında hoca değişikliğine gidilmesini istiyor. Başkan Dursun Özbek eleştirileri şimdilik sessizce dinliyor. Kulislerde ise devre arasına kadar Riekerink ile devam edilip, alternatif hocalar ile gizlice görüşmeler yapılacağı konuşuluyor.

Yorumlar | 0
üye profil