Riekerink 5 isimden memnun değil

Riekerink 5 isimden memnun değil

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, mevcut kadrodaki 5 stoperden de memnun olmadığını söyledi.

Verimli bir transfer döneminin ardından lige başlayan Riekerink, yönetime sunduğu raporda, kadrodaki 5 stoperden de memnun olmadığını performans açısından istenilen verimi göstermediklerini söyledi. Hakan Balta, Chedjou, Semih, Serdar Aziz ve Koray ile ilgili yönetime rapor sunan Riekerink, devre arasında stoper transferi yapılmasını istedi.

Şampiyonluk için transfer şart!
Transfer döneminde istediklerini alan Riekerink, yönetime sunduğu raporda stoper bölgesini işaret ederek şampiyonluk için transfer şart  raporu sundu. Stoperdeki 5 isimden de memnun olmadığını söyleyen Riekerink, yönetime detaylı bir rapor hazırladı. Yöneticilerle yaptığı rutin görüşmede mevcut stoperlerin durumunu anlatan Riekerink, performanslarından memnun olmadığını dile getirdi.

'Maç içinde hep sakatlanıyor'
Riekerink, yönetimle yaptığı görüşmede ilk 11'de görev yapan ikiliden Hakan Balta'nın maç içinde sürekli sakatlık yaşadığını ve oyunu bu şekilde tamamlamak zorunda kaldığını ifade etti. 33 yaşındaki oyuncunun yoğun maç temposunu kaldıramayacağını ifade eden Riekerink, Serdar Aziz'den de yararlanamadığı için şikayetçi oldu. A Milli Takım'da oynamasına rağmen Galatasaray'da forma giyemeyen ve ameliyat olan genç oyuncunun bir süre daha forma giyemeyecek olması sorunu büyüttü.

'Fiziksel olarak geriye gitti'
Bu sezon şans bulamayan savunma oyuncusu Semih Kaya'dan da şikayetçi olan Riekerink, Semih'in fiziksel olarak geriye gittiğini ifade etti. Performansından memnun olunmayan bir diğer isim olan Chedjou'nun ise yaz döneminde transfer edilmesi istenmiş ama Chedjou takımda kalmıştı. Kamerunlu oyuncunun sezon sonu kontratının bitmesi de başka bir sorun. Savunmadaki bir diğer isim olan Koray Günter'in ise yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu kapatması sarı-kırmızılı kulüpte soruna neden oldu. Yönetim, Riekerink'in raporu ile birlikte şimdiden devre arasında yapılacak olan transfer için kolları sıvadığı öğrenildi.

Görüntülenme : 1524 Güncelleme Tarihi: 15/09/2016 12:47:11
Yayınlanma Tarihi: 15/09/2016 11:13:55

Haber Yorumları (1)

500
  • yasar
    1 yıl önce
    daha öncede kadıköyde kupa aldık 5 nisan 1996 bayragıda diktik

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin