Rıdvan Dilmen: "Görevi bırakacaktır"

Rıdvan Dilmen: 'Görevi bırakacaktır'
Yayınlanma Tarihi: 01.05.2017 22:41 | Değiştirme Tarihi: 02.05.2017 00:15

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Bursaspor-Galatasaray maçını değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen'in, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında yaptığı yorumlarla Bursaspor-Galatasaray mücadelesini değerlendirdi.


Dilmen, ilk yarının bitimiyle şunları söyledi:


"Galatasaray'ın konsantrasyonu çok yüksek. Final maçı olarak görmüş. Galatasaray bu maçı kazanıp, Şampiyonlar Ligi'ne gidecek gibi, Konsantrasyonu çok yüksek, bu maçı final gibi görmüş."


'Penaltı verilmedi'


"Galatasaray'ın bir penaltısı verilmedi. Bir de %100 kırmızı kart var. Daha müdahale olmadan, yolda kırmızı çıkması lazımdı.Muslera'yı ben 1-2 kere kafayla geri dönüşlerde gördüm, onun dışında görünmedi."


Usta yorumcu, 90 dakikanın ardından şu yorumları yaptı:


'Mutlu Hoca birazdan görevi bırakacaktır'


"Bursaspor takımında çalışmak da zordur, antrenörlük de zordur, futbolculuk da zordur, yöneticilik de. Mutlu Hoca da birazdan bırakacaktır sanıyorum. Tabii ki başarısızlıkta bırakılır. Bir futbol şehridir. Altyapıları muazzamdır. Türkiye'nin en önemli değerlerinden biridir. Kadro kalitesi yetmez, bir sistem takımı olmak lazım." 

Rıdvan Dilmen'in bu açıklamasından sonra Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, istifa ettiğini açıkladı.


'Galatasaray karşısında demoralize bir takım buldu'


"Galatasaray'ın kadrosu şampiyonluk yarışından erken koptu. Bu yarıştan erken kopacak bir kadrosu mu var? Hayır. Galatasaray, bugün karşısında Fenerbahçe gibi oyuncuları güçlü, kuvvetli değil, Bursaspor gibi demoralize bir takım buldu."