Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Rıdvan Dilmen: "Kart görmek için çok uğraştı ama..."

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçını analiz etti.

20.12.2015 21:50

İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları:

"Fernandao'nun etkili olduğu bölümler kenardan gelen toplardı. Fernandao sırtı dönük değil, kenardan gediği zaman 1. tercih olduğu görebiliyoruz. Antrenörün adaletli bir seçim yapıp Hasan Ali ile devam etmesi Caner'in düşünmesi gereken bir konu. Forma verilmez alınır.

Volkan da Ozan da oyuna girdikten sonra tutuktu. Souza o bölgenin oyuncusu değil. İyi savunma yaptı. Diego risk alan oyuncuydu. Gençlerbirliği çok sıradan bir takım görüntüsü veriyor. Takviyeler yapmaları lazım. El Kebir yüzü dönük oynaması gerekirken sırtı dönük oynamak zorunda kaldı. Yeni hoca ve yeni kadro oluşturulmalı.

Alves kart görmek için çok uğraştı!

Fenerbahçe adına herkes mutluyken, en mutsuzu Alves'tir. 4. sarı kartı görüp yürüyecekti. Fırsat da buldu ama olmadı. 8. yabancı kart gördü gitti. Art niyet aramıyorum ama denk mi geliyor nedir. Çok da tesadüf olamaz. Alves çok uğraştı. Bir tek hakeme bana niye kart göstermedin demediği kalmadı. Kulüpler izin vermesin, göndermesinler.

16 haftada form tutmayan Van Persie var. Fenerbahçe yönetimi de bunu düşünüyordur. Sağlam bir forvet oyuncusu alınmalı. Ve bir de problemsiz olmalı. Nani'yi bugün biraz yıprattılar. Arkadan bir iki kez ısırınca ne kadar korkmuyorum desen de korkarsın, bir ayağını çekersin.

Mete Kalkavan sertliğe müsaade etmesi yanlış ama yetenekli hakemdir. Bu tür kartlara dikkat etmesi lazım. Hakemlerin ücretlerinin dengelenmesi lazım. Birileri 30-40 alırken diğerleri 3-5 alırsa psikolojileri bozulur. Profesyonel hakemlik işinden anlamam. 10 kişiyi ayırmamaları lazım.

Bir forvet oyuncusu 15 maçta sarı kart cezalısı oluyorsa, hücum faullerle bir hoca başarısıdır. Fenerbahçe güçlü bir takım görüntüsü veriyor. Ama güçlü oyun, hakim oyun farklı şekil.

Yorumlar | 0
üye profil