Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Başakşehir maçını değerlendirdi

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Başakşehir maçını değerlendirdi.

13.12.2015 21:24

Fenerbahçeli futbolcuları Medipol Başakşehir sınavında çok telaşlı gördüğünü söyleyen Dilmen, ortada oynayan futbolculara dikkat çekti.

Kanatlarda çok yaratıcı oyuncuların oynamasına rağmen, göbekteki isimlerin yaratıcı olmadığını değinen Rıdvan Dilmen, "Omurgada problem var. Fenerbahçe'nin orta sahası bana göre Mehmet Topal, Ozan ve Diego'dan kurulu olmalıdır" dedi.

"İç oynamak farklıdır, ön liberodan ya da forvet arkalarından iç yaratamazsınız" diyen Dilmen, Pereira'nın her maça aynı mantalite ile çıkmasını "Antep'e karşı da Ajax'a karşı da da Başakşehir'e karşı da Josef ile Mehmet Topal'ı beraber oynatıyorsunuz, bu olmaz!" diye eleştirdi.

İşte Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın açıklamalarından satırbaşları

GÜNTEKİN ONAY: İki takım açısından da zorluk derecesi çok yüksek bir karşılaşma oldu. Pozisyon sayısının az olduğu ve daha çok orta saha mücadelesi ile geçen bir maç izledik. Maç, 11’e 10 oynansaydı Fenerbahçe açısından çok daha zor geçerdi.

GÜNTEKİN ONAY: Pereira, üç değişiklik hakkını da 59. dakikaya kadar kullanarak çok aceleci davrandı.

GÜNTEKİN ONAY: Fernandao’nun protestosu, takımdaşlık duygusunu da erozyona uğratan bir davranıştı. Üstelik iyi oynamıyordu.

GÜNTEKİN ONAY: Başakşehir, organize ve disiplinli takım savunması yaparak Fenerbahçe’nin işini zorlaştırdı. Gol yedikten sonra da son dakikalarda duran toplarla Fenerbahçe’yi zorladılar. Doka ve Visca etkili oyunlarından uzaktı.

GÜNTEKİN ONAY: Süper Lig’de geride kalan 14 haftada en çok anahtar pas atan oyuncu Beşiktaş’tan Oğuzhan. Fenerbahçe’nin orta sahada böyle bir oyuncu eksikliği var.

GÜNTEKİN ONAY: Pereira, bireysel becerilerle golü bulacağını, önemli olanın pozisyon vermeden takım savunmasını ön planda tutmanın olduğunu düşünüyor.

GÜNTEKİN ONAY: Fenerbahçe artık savunmayı soru işareti bırakmadan sağlam bir şekilde oturttu. 

GÜNTEKİN ONAY: Nani maçta hiç gözükmedi, 84’te bir yıldız olarak sahneye çıktı. Markovic topu iyi taşıdı ama final paslarını iyi yapamadı. 

RIDVAN DİLMEN: Badji’nin atılmasını bekliyordum. Abdullah Avcı, ikinci yarıda çıkarmayarak risk aldı ama ne olursa olsun mutlaka çıkarmalıydı.

RIDVAN DİLMEN: Maç 57-58. dakikalarda ilk kez Başakşehir’in oyun üstünlüğüyle geçmeye başlamışken oyuncuları atıldı. Fenerbahçe’den tehdit yemiyorken, 10 kişi kalınca yavaş yavaş geriye çekildiler. Fenerbahçe psikolojik üstünlük sağlamasına ve bir çoşku yakalamasına rağmen fazla pozisyon bulamadı. Nani çok güzel bir gol atarak maçı çözdü. Golde ofsayt yoktu.

RIDVAN DİLMEN: Josef’e takıntım olduğu düşünülebilir ama Mehmet Topal ile orta sahada birlikte oynadıklarında üretken olamıyorlar. 11’e 10 oynadıklarında dahi Mehmet Topal, Josef ile yan pas yaptı ve taraftar bunu ıslıkladı. Mehmet Topal-Ozan-Diego ile başlayabilirdi. Benim için Fenerbahçe’nin ideal orta saha üçlüsü budur. 

RIDVAN DİLMEN: Pereira, rakibin 10 kişi kalma ihtimalini benim gibi ön görerek Fernandao’yu çıkarmamalıydı. Ancak Fernandao’nun çıkarken yaptığı protesto olacak iş değil.  Babanın malı değil o forma. Hocan van Persie’yi kesip, seni oynatmış. Gol sesini soyunma odasında mı dinleyeceksin? En nefret ettiğim şey. Fenerbahçe Spor Kulübü teknik direktörüne bunu yapamazsın. Böyle bir tarz çok üzücü. Giren çıkan protesto ediyorsa, Pereira da kendini sorgulamalı.

RIDVAN DİLMEN: Gökhan Gönül, Fenerbahçe’de üretmeye çalışan tek oyuncuydu. Sahanın en iyisi ise bence Başakşehir’den Alparslan Erdem oldu. 

RIDVAN DİLMEN: Fenerbahçeli oyuncuları çok baskı altında ve telaşlı gördüm. 

RIDVAN DİLMEN: Fenerbahçe pozisyona giren, pozisyon veren Fenerbahçe’den, az pozisyon veren ve az pozisyona giren Fenerbahçe’ye döndü. Sezon başıyla siyah-beyaz kadar fark var. O hep bahsettiğim gri ton bulunmalı. 

RIDVAN DİLMEN: Kjaer ve Alves kemik gibilerdi. Çok beğendim. Caner henüz toparlayamamış.

Yorumlar | 0
üye profil