Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dilmen: Ben 20 milyon Euro'ya onu almazdım

Dilmen: Ben 20 milyon Euro'ya onu almazdım

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından tespitlerde bulundu. İşte Dilmen'in tespitleri...

24.08.2015 09:08

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından tespitlerde bulundu. İşte Dilmen'in tespitleri...

"İki takımın antrenörünü oyunun içindeki değişikliklerle ilgili kutlarım. Bazen yaptığınız doğrular, size yanlış olarak dönebilir ama bazen yaptığınız yanlışlar size iyi sonuçlar getirebilir. Fenerbahçe, ilk yarı gol yemek için her şeyi yaptı. 2. yarıda da oynayabileceği en iyi oyunlardan birini oynadı. İlk yarıda uzun yıllardır görmediğim kadar kötü bir Fenerbahçe vardı ve rakibine 3 tane net pozisyon verdi. Bir de kaçan penaltı vardı. Pereira, ikinci yarıda değişiklilerle doğru bir iş yaptı. Ben ilk yarıda Rizespor'un kalecisini sadece seremonide gördüm. Fenerbahçe, çok sürpriz bir gol buldu.

Pereira, doğru değişiklikler yapmasına rağmen ikinci yarıyı 1-0 kaybetti. Futbol öyle bir şey ki her iki yarıda kötü oynayan taraf yarıları galip bitirdi. İki takımın antrenörü ve maçın hakemi çok iyi işler yaptılar. Geldiği günden beri en iyi işler yapan Nani'yi gördüm. Koşu mesafesinde ilk 3'e girmiştir. Top çalmaya çalıştı. Çok mücadele etti. Diğer maçlarda beğenmemiştim ama bugün iyiydi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kjaer'in ayağını kaldıracak hali yok. Hamlelerinde kötü. Hazır değil. Futbolcu özelliğini bilecek. Ben olsam 20 küsür milyon maliyetli Kjaer'i almazdım. Kötü oyuncu değil, ama beklentilerimin çok altında kaldı. Fenerbahçe'de bugün oyunu zorlayan iki oyuncu vardı. Nani ve Şener. Ozan, oyunun sonlarında girdi. Daha çok forvet arkası ve sol iç gibi kaldı. Hoca belli ki ilk 11 oyuncusu olarak düşünmüyor. Ozan'ın gelişimi için Fenerbahçe'de aldığı süre ve gördüğüm kadarıyla alacağı süre onun gelişimini engeller.

Robin van Persie'nin attığı golü her oyuncu atamaz. Koordinasyon o kadar önemli ki. Gerçekten büyük bir beceri. Fenerbahçe, Shakhtar Donetsk deplasmanında bugün 2. yarıda oynadığı oyunu oynasaydı kolay kolay teslim olmazdı. Diego'yu istatistiklere bakacak olursak beğenmiyorum ama bu sezon daha fazla istiyor, mücadele ediyor. Antrenörden de güven almış. Diego'dan yılda 12, 13 gol beklersin. Daha iyi duran top kullanmasını beklersin.

Atromitos maçında yeniden Souza ve Meireles oynayacaktır. Pereira, Atromitos maçında Mehmet Topal'ın yerine Meireles'i, Hasan Ali'nin yerine de Caner'i oynatır. Diğer oyuncular yine aynı olur. Takımın bir yorgunluğu var. Oyunun sonlarında düşüyor takım. Eskişehirspor maçında da aynısı oldu. Oyuna girecek oyuncuları çok iyi seçmesi lazım. Hoca, oyuna dinamik oyuncuları sokması lazım. Diego, hiç koşmadığı kadar koştu.

Yorumlar | 0
üye profil