Rıdvan Dilmen canlı yayında açıkladı! "Halis Özkahya istifa etti..."

TRT Spor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Süper Lig 'in 12. haftasında oynanan Gaziantep FK-Kasımpaşa maçını yöneten ve tarihi bir hata yapan Halis Özkahya'nın hakemliği bıraktığını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2021 09:24
Değiştirme Tarihi: 07.11.2021 09:24
Rıdvan Dilmen canlı yayında açıkladı! 'Halis Özkahya istifa etti...'

Gaziantep FK - Kasımpaşa karşılaşmasında maçın hakemi Halis Özkahya, 9 dakika uzatma vermesine rağmen 90+4'te maçı bitirdi. Hakemin geri çağırması sonucunda, bazı oyuncular duştan çıkarak maça döndü.

"HALİS ÖZKAHYA HAKEMLİĞİ BIRAKTI"

Yaşanan bu olay çok tartışılırken, TRT Spor'da yayınlanan Yüzde 100 Futbol'da açıklamalarda bulunan yorumcu Rıdvan Dilmen, Halis Özkahya'nın hakemliği bıraktığını duyurdu.

"HATA İNSANLARA MAHSUS"

Rıdvan Dilmen, ''Halis Özkahya hakemliği bıraktığı yazısını bugün federasyona vermiş. Fevri düşünmüş çünkü hata insanlara mahsustur. Avrupa'da belki emsali yok. Ama insandan bahsediyoruz. FIFA hakeminden bahsediyoruz. Ama birkaç yıldır omuzlarında kulüplerin baskı oluşturulduğunu hissediyordum.Federasyonun bu açıklamasının şu olmaması lazım: Bir antrenör tartışılır, eğer kulüp yöneticileri, ben o hocanın arkasındayım derse ki diyordur. İnşallah böyle bir açıklama değildir. Kabul etmezler, çünkü önüne geçemezsiniz. Allah'tan maç, 2-0'dı. İki takımın teknik direktörü de yapıcı konuşmalar yaptılar. O yüzden de Avrupa maçlarına giden böylesine hakemlere yanlış yapılmasın." ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

NE OLMUŞTU?

Gaziantep FK ile Kasımpaşa arasından oynan Süper Lig maçında hakem Halis Özkahya, 9 dakika uzatma vermesine rağmen 90+4'te maçı bitirdi. Ardından soyunma odasına giden futbolcular, hakemin geri çağırması sonucunda sahaya geri döndü. Bazı futbolcular ise duştan çıkıp son 5 dakikayı oynadı.

İlgili Sayfalar: Spor