Real Madrid taraftarı olan Karabüklü esnaf, çocuklarına Raul ve Ronaldo adını verdi

Karabük'ün Yenice ilçesinde yaşayan ve burada esnaflık yapan koyu Real Madrid taraftarı Hamdi Bağbaşı, çocuklarına Real Madrid'in efsane futbolcuları olan Raul ile Ronaldo'nun isimlerini verdi. Türkiye'den bir takım tutmadığını söyleyen Bağbaşı, 'Büyüğüne Deniz Raul Ege, küçüğüne ise Ronaldo Ata isimlerini verdim" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2020 15:57
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 15:57
Real Madrid taraftarı olan Karabüklü esnaf, çocuklarına Raul ve Ronaldo adını verdi

Karabük'te esnaflık yapan Real Madrid taraftarı Hamdi Bağbaşı, 12 yaşındaki oğluna Raul Gonzalez'den dolayı Deniz Raul Ege, Raul'den sonra 7 numarayı giyen Cristiano Ronaldo'dan ötürü de 4 yaşındaki oğluna Ronaldo Ata ismini verdi. 

Türkiye'de herhangi bir takım tutmadığını söyleyen 48 yaşındaki Hamdi Bağbaşı, "Çocukluğumdan gençliğime, TRT zamanından bu yana Real Madrid taraftarıyım. Türkiye’den bir takım tutmuyorum. Raul Gonzalez, Diego Maradona’dan sonra en beğendiğim oyuncuydu. Ondan dolayı da çocuklarımın ismini sevdiğim oyuncuları koydum. Büyüğüne Deniz Raul Ege, küçüğüne ise Ronaldo Ata isimlerini verdim" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eşinden ve çevresinden hiç tepki gösteren olmadığını ifade eden Bağbaşı, "Eşimin bir tepkisi olmadı. Büyük çocuğum Ege’nin ismini koyarken Ben Deniz Raul koyacaktım. Eşim de Ege ismini koyalım dedi. Nüfus Müdürlüğü’ne gittim. Madem eşimin isteğini de kırmayım üçünü birden koyarak Deniz Raul Ege koydum. Çevremdekiler hiç garip karşılamadı. Sadece isim koyulurken yabancı isim olduğu için sıkıntı çıkıp çıkmadığını sordular. Öyle bir durum olmadı. Yasaklı isimler statüsüne girmediği için de herhangi bir sıkıntı olmadı" şeklinde konuştu.

Okulda da herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyen Bağbaşı, "Okulda veli olarak daha çok annesi ilgileniyor. Ben de sahada ona futbol oynatıyorum. Haftada 2-3 gün idmana gelmeye çalışıyoruz. Çocuklar pandemi sürecinde kilo aldı. Arkadaşı ile beraber yasağın olmadığı saatler olan 13.00-16.00 saatleri arasında idman yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA