Real Madrid'in yıldızı korona karantinasını ihlal etti! Tutuklanabilir...

Real Madrid takımının Sırp golcüsü Luka Joviç korona karantinasını ihlal ederek sevgilisinin doğum günü için Sırbistan’a gitti.

Yayınlanma Tarihi: 20.03.2020 13:48
Değiştirme Tarihi: 20.03.2020 13:48
Real Madrid'in yıldızı korona karantinasını ihlal etti! Tutuklanabilir...

Real Madrid'in Sırp futbolcusu Luka Jovic, Real Madrid’in basketbol takımında bir oyuncuda koronavirüsü testinin pozitif çıkmasının ardından alınan karantina kararlar gereği İspanya'da karantina altına alındı.

Sırp futbolcu Jovic, sevgilisinin yaş gününü kutlamak için özel uçakla Belgrad’a gitti. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Real Madrid basketbol takımının oyuncusu Trey Thompkins’in korona virüsü testi pozitif çıkmış, Real Madrid kulübü aynı tesiste antrenman yapan tüm sporcuları karantinaya almıştı.

Teknik Direktör Zinedine Zidane'nin verdiği kararla futbol takımı da karantinaya dahil edilmişti.

Sırp polisinden açıklama: “Tutuklanabilir”

Korona virüsü riski altında olan Sırbistan’da, ülkeye giriş yapan herkes karantinaya alınıyor. Sırp yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Real Madridli Luka Jovic için Sırp makamlarının karantinayı ihlal etmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu duyuruldu. Sırp polisi ise yaptığı açıklamada, “Luka Jovic’i kalacağını beyan ettiği adreste bulamadık, tutuklanabilir” dedi.

Sırp yetkililer ayrıca, Luka Jovic’in ağır bir para cezası ile üç yıla kadar hapis cezasıyla yargılanabileceğini bildirdi. (İHA)